W obecnych czasach, gdy usłyszymy, że matka ma 5 dzieci, łapiemy się za głowę z niedowierzaniem. „Jak ona sobie radzi z taką gromadką w domu?”.

Zastanawiałyście się kiedyś, ile dzieci jest w stanie urodzić jedna kobieta? Myślałyście o takiej liczbie jak 10, 15 a może 20? Błąd! Rekord wynosi 69 dzieci!

20 lat w ciąży – czy to możliwe?

Mowa tu o chłopce, nieznanej z imienia Rosjance Fiodorowej Wasilijewej, która żyła w latach 1707 – 1782. W swoim życiu doczekała się aż 69 pociech, z czego jedynie dwójka zmarła w okresie niemowlęcym. Kobieta była w stanie błogosławionym 27 razy, a każda jej ciąża była mnoga!

Urodziła: 16 razy bliźnięta, 7 razy trojaczki i 4 razy czworaczki. Po podliczeniu okazuje się, że była ona w ciąży około 20 lat, co wydaje się być zupełnie niemożliwe!

Warto dodać, że w Polsce przy ustawie 500 plus Fidorowa Wasilijewa dostawałaby od państwa 34 tysiące złoty miesięcznie! Oczywiście gdyby wszystkie jej dzieci były w wieku szkolnym, (z czym byłoby ciężko ;-).

Jak jest w dzisiejszych czasach?

Mało kto już może pochwalić się liczną gromadką dzieci, dlatego rekord ustanowiony przez Rosjankę będzie trudny do przebicia. Aczkolwiek, czemu by nie spróbować? To samo pytanie zadała sobie mieszkanka San Antonio w Chile – Leontina Albina, która twierdzi, że jest matką aż 64 dzieci! Niestety, jest w stanie realnie udokumentować istnienie 55, co i tak jest bardzo imponującym wynikiem.

Pisała dla Was: Klaudia Sadownik

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany