Świerki pospolite(Picea abies)

 

Energia drzewa: męska.

Żywioł: ogień, wiatr.

Zanteresowania: ambicja, kariera, odporność na stres, aktywność, godność.

Rola: taternik, przewodnik górski.

Specjalizacja uzdrawiania: Świerki należą do drzew aktywizujących. Jest to rodzina drzew lubiąca trudne warunki klimatyczne, a szczególnie miejsca z wyrazistą zimą. Lubią mieć zimę na rozmyślania i spokój. Kontakt z promieniem informacyjnym Źródła, którym opiekują się świerki, pozwala zaktywizować się, wyjść z marazmu i depresji, uwolnić od zastałej destrukcyjnej sytuacji. Świerki przywracają właściwy stosunek do siebie, szacunek do siebie, ale też szacunek i pokorę wobec żywiołów i mocy natury.

Świerki pięknie wyprowadzają kobiety z destrukcyjnych związków. Pozwalają podjąć świadomą decyzję o rozstaniu i wspierają odnalezienie właściwie wspierającego mężczyzny. Pomagają też ludziom uwikłanym w pracę poniżej swoich kompetencji i talentów, by wrócili do własnej energii życia. Relacja z nimi polecana jest osobom nieśmiałym i wycofanym z życia. 

 

 

Świerki mówią

 

Poczucie własnej wartości

 

Zachowajcie godność osobistą,

poczucie własnej wartości, odwagę, pewność siebie.

Porzućcie lęk i nieśmiałość,

zastanówcie się

nad swoimi mocnymi stronami.

Podjęcie wyzwania

i zmierzenie się z ryzykiem

to droga do sukcesu.

A sukces to spokój.

Bądźcie obiektywni

i zachowajcie realizm

we wszystkich działaniach.

Ludzie gór,

którzy mają kontakt z naszymi rodami,

którzy od pokoleń mieszkają blisko nas,

są tacy jak my,

bo nasza świadomość z każdym oddechem

staje się ich świadomością.

Dusze drzew mają dostęp do pełnej wiedzy i mocy,

a wy razem z nimi.

****

 

Hej, dziewczyno, otwórz oczy.

Droga w górę cię zaskoczy.

Hej, dziewczyno, otwórz ręce.

Z góry możesz widzieć więcej.

Ziemia tajemnicę chowa.

Każda praca jest duchowa.

***

 

Świerki przekazały mi dużo informacji osobistych. Opowiedziały, czym naprawdę jest pojęcie sukcesu i jak istotne jest budowanie wewnętrznego osobistego potencjału duchowego.

Prawidłowe pojęcie sukcesu jest podobne do wspinania się na szczyt góry, po to by uzyskać sprawność ciała i moc ducha. Po to, by zobaczyć większe horyzonty i krajobrazy. Po to, by zobaczyć nowe drogi i możliwości.

Z góry widać bardziej rozległe krajobrazy i drogę, którą się przeszło. Widząc z góry, można precyzyjniej niż w dolinie wybrać drogę, którą chce się kroczyć. Ale po to, by wszystko zobaczyć, trzeba na tę górę się wspiąć.

O miłości

Wewnątrz istot przepływa substancja zwana przez was miłością.

To rodzaj energii życia, która ma konsystencję kleistą. Z niej tworzą się świetlne nici, podobne do nici grzybni występujące w całym Wszechświecie.
Jej kleistość skleja wszystko co do siebie podobne.

Często skleja odbicia lustrzane, energie przeciwne dla wyrównania potencjałów.
Skleja hojnego z żebrakiem.
Skleja złodzieja z mającym nadmiar.
Skleja chorego z lekarzem.
Skleja bakterię z tkanką pragnącą rozkładu.
Skleja anioła latającego zbyt wysoko z demonem pogrążonym w ciemnej studni lęku. Wyrównuje potencjał dumy i lęku do poziomu równowagi.

Gdy wewnątrz istoty przepływa dużo żywiołu miłości, to jego kleistość skleja istotę z tym, co jej potrzebne. 
Najpierw skleja z przestrzeniami, w których może pozostawić wszystkie swoje cząstki pragnące rozkładu.
Gdy pozwoli, by rozkładające się cząstki wróciły do przestrzeni im przynależnych, to pozostają w niej cząstki pragnące rozwoju.

Istota wybiera, z którymi cząstkami jej dusza chce pozostać.

Tworzenie zasobów duchowych, to tworzenie przestrzeni dla żywiołu miłości w sobie.

Im więcej cząstek należnych innym odda, tym więcej przestrzeni na przepływ miłości w niej się tworzy. Im więcej w istocie cząstek pragnących rozwoju, tym kleistość miłosna między nimi samymi większa. Tworzy to stan świadomego dobrobytu istoty, zdrowia i harmonii w niej.

(mówiły Świerki z Gliczarowa Górnego)

 


Weronika Dąbrowska

Nie jestem szamanką. Raczej mogę o sobie powiedzieć :Baba wiedźma czyli kobieta, która wie, a wiedzę mam popartą gruntownym kierunkowym  wykształceniem. Pogłębianie wiedzy to moja pasja. Ponieważ jednak mało mi było tej wiedzy w książkach, i na studiach, zaczęłam ją pogłębiać także w przestrzeniach alternatywnych. Z wykształcenia formalnego jestem architektką –urbanistką, praktykiem,  ze specjalizacją dodatkową w projektowaniu ogrodów. Nieformalnie, na poziomie pasji zgłębiam wiedzę o ludzkiej świadomości, kulturze i sztuce, a także wiedzę nieformalną o budowie i strukturze wszechświata. Prostota tej wiedzy mnie zadziwia i zachwyca. Robię eksperymentalne warsztaty z komunikacji z istotami z innych przestrzeni i wymiarów, podróże ponad i poza czasem. Mam w planie 34 książki na ten temat. Ostatnio powstały książki o komunikacji z Drzewami i światem roślin. Jest to prastara wiedza, którą miały jeszcze nasze prababki. Wiedza o terapeutycznej roli jaką dla ludzi ma świat roślin. Wiedza , która pozwalała naszym przodkiniom uzdrawiać  siebie i swoje rodziny, zanim zaistniała medycyna klasyczna czyli alopatyczna. Opowiem wam zatem o tym, jak korzystać z mocy Drzew, by żyć zdrowo i szczęśliwie.

 

Zajmuję się też malarstwem wizyjnym, które uruchamia w nas naturalną kreatywność, poprzez pozbycie się lęku przed własną twórczą mocą. Jest to narzędzie uruchamiające tę moc.

Kim są Drzewa? Drzewa są takimi samymi istotami jak my, tylko mają inne ciała fizyczne. Nie są antropomorficzne, nie mają ludzkich oczu w kształcie oczu i uszu w kształcie uszu, nie mają ust. Mają za to czułe wodne serca. Świadome i piękne. Mają dusze. Mają mózgi, które są splątanymi nićmi grzybni korzeniami, pod naszymi stopami. Mają oczy –odbierające barwne wibracje światła liście. Mają uszy- korę pofałdowaną jak małżowiny uszne ludzi.  Wychowują swoje dzieci, małe drzewiątka, kochają i opiekują się swoimi rodzinami. Są cywilizacją duchową występującą na płaszczyźnie fizycznej. W przeciwieństwie do ludzi nie kreują rzeczywistości. Mają za to moc obserwowania jej i komentowania. Połączone nicią światła, jak światłowodem z centrum Ziemi i Słońcem, przechowują w sobie prastarą wiedzę istot pradawnych.

Gdy nauczymy się z nimi rozmawiać, możemy wraz z nimi obserwować wszystko co dzieje się wokół nas, z góry, z boku i z wewnątrz, przed i poza czasem. Możemy poznawać przeszłość i przyszłość oraz kontaktować się z naszymi przodkami. Każdy gatunek Drzew ma trochę inne zainteresowania i pasje kolekcjonerskie, uzdrowicielskie. Dlatego opisuję dla was różne gatunki Drzew, wraz z ich zainteresowaniami i mocami uzdrawiania ludzi.

Metody na rozmowy z Drzewami opisałam w książce „Rozmowy z Drzewami”. Zapewniam, że jest to łatwe , proste i dostępne każdemu kto tego pragnie. Ta wiedza jest w nas, wystarczy ją sobie przypomnieć.

KONTAKT Z WERONIKĄ:  FB

GDZIE MOŻNA KUPIĆ KSIĄŻKĘ: LUBIMY CZYTAĆ

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany