Tajlandia w ostatnim czasie stała się jednym z miejsc najchętniej odwiedzanych przez Polaków.

Popularność przyniosły jej zapewne piękne, egzotyczne zdjęcia jak i… ceny. Okazuje się bowiem, że największym wydatkiem dla odwiedzających ten kraj będą same loty. Jeżeli chodzi natomiast o całą resztę, to ceny są niższe lub podobne do tych w Polsce.

 

Bangkok

Stolica Tajlandii, o której śpiewał Murray Head. Miasto łączące azjatyckie tradycje z nowoczesną infrastrukturą. Ulica Khao San jest jedną z najsłynniejszych na świecie.  Pełna kontrastów, azjatyckich bazarków i turystów. Na wschodnim brzegu rzeki Menam znajduje się Wielki Pałac Królewski, wraz ze świątynią szmaragdowego Buddy Wat Phra Kaew oraz budowlą w stylu włoskiego ogrodzenia Chakri Mahaprasad Hall. Szmaragdowego Buddy może dotykać tylko król, który trzy razy w roku zmienia mu ubranie.

Herb Bangkoku

fot.Wikipedia

Chiang Mai

Nie znajdziemy tu plaż, które można zobaczyć w każdej ofercie zachęcającej do odwiedzenia tego państwa. Chiang Mai  znajduje się wśród gór na północy Tajlandii, a słynie głównie ze świątyń i muzeów, których jest tutaj ponad 300! Podobno są najpiękniejsze w całym kraju. Jeżeli macie ochotę na coś więcej niż tylko plażowanie – warto się tam udać.

 

Wat Chiang Man w Chiang Mai

fot.Wikipedia

Phuket

Największa i najsłynniejsza wyspa Tajlandii. Znajduje się tam wiele pięknych plaż i atrakcji. Najwięcej turystów zatrzymuje się na Patong, stanowiące centrum rozrywkowe tego rejonu.  Na wyspie warto zobaczyć Park Narodowy Khao Phra Thaew, w którego gęstej roślinności zamieszkują gibony czy warany. Prowincja Phuket obejmuje jeszcze 39 innych wysp, a najbardziej znaną jest Koh Phi Phi. Niebiańska plaża z Leonardo DiCaprio w roli głównej została nakręcona właśnie na tej wysepce.

Krabi

W tej prowincji znajduje się jedna z najpopularniejszych miejscowości na południu Tajlandii – Ao Nang, na której jest nawet McDonald’s! Ponadto jest również świetną bazą wypadową na wspaniały półwysep Railay. Z wody wystają tam wielkie skały, a po lądzie biegają wesołe małpki.

Pattaya

Znajduje się 120 km od Bangkoku i jest jednym z najsłynniejszych ośrodków wypoczynkowych w Azji. Tętni życiem 24 godziny na dobę. Oferuje wiele atrakcji sportowych, restauracji, pubów czy dyskotek. Będąc tam, warto zobaczyć największy na świecie targ wodny, który jest podzielony na 4 części odpowiadające regionom Tajlandii. Wielkie wrażenie robi również wciąż będąca w budowie Świątynia Prawdy. W Pattayi znajduje się też np. wioska słoni, gdzie można je oglądać w ich naturalnym środowisku.

fot. Pixabay

Ciekawostki

Prostytucja

Salon masażu czy klub karaoke w Tajlandii często okazuje się być po prostu domem publicznym, ponieważ prostytucja to jeden z najbardziej popularnych zawodów w tym kraju. Tajskie prostytutki bez wahania podchodzą i zaczepiają mężczyzn na ulicy, pytając m.in. jak długo zostają. Nie raz oferują turystom bycie ich dziewczyną na okres pobytu. Wielu przyjezdnych korzysta z tych usług, ponieważ są bardzo tanie. Przeważnie noc z Tajką kosztuje 100 – 300 zł.

Ladyboye

Na tajlandzkich ulicach można spotkać wiele pięknych kobiet, jednak te najbardziej atrakcyjne zazwyczaj okazują się być… mężczyznami. Są oni w pełni akceptowani i ich obecność nikogo już tam nie dziwi. Gdy dzieci w wieku dojrzewania podejmują decyzję o zmianie płci,  zaczynają przyjmować hormony, które są ogólnodostępne.

Narkotyki

Tajlandia należy do krajów, które wymierzają bardzo wysokie kary za posiadanie lub przemyt narkotyków.  Najsurowszą z nich jest kara śmierci. Często zdarza się, że to właśnie policjant oferuje zwykłemu turyście narkotyk, po czym osoba ta może znaleźć się w dużych kłopotach. Więcej na ten temat można przeczytać w książce 12 razy śmierć Michała Pauliego , który za przemyt ecstasy został skazany na śmierć. Ostatecznie jednak spędził 6 lat w tamtejszym więzieniu – jednym z najgorszych na świecie, po czym został ułaskawiony.

O Autorze

Studentka uwielbiająca podróże – szczególnie zimą, kiedy w Polsce wszyscy pracują i marzną. Lubi próbować nowych rzeczy i podejmować spontaniczne decyzje. Żyje chwilą, nie tworzy zbyt wielu planów. Od dziecka miłośniczka gimnastyki sportowej.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany