10 najgłupszych rzeczy, których nie można robić za granicą

 

Nieznajomość prawa szkodzi. Wyjeżdżając za granicę, warto zorientować się w przepisach obowiązujących w państwie, do którego się wybieramy. Można wówczas natrafić na ,,perełki” legislacji. Niektóre prawa są tak niedorzeczne, że aż trudno uwierzyć, że w ogóle istnieją. Wybraliśmy dla Was 10 najciekawszych.

 

  1. Kara za smutek

W amerykańskim stanie Idaho nie można chodzić po ulicach smutnym, gdyż grozi za to mandat, a nawet więzienie. Jeśli więc mamy gorszy dzień,  powinniśmy zostać w domu.  Normalnie funkcjonować mają prawo tylko ludzie uśmiechnięci !

 

  1. Zakaz szczekania dla psów

W Arkansas cisza nocna obowiązuje nie tylko ludzi. Po godzinie 18, psy również muszą uszanować prawo do odpoczynku sąsiadów. Wieczorne szczekanie czworonoga może skończyć się ukaraniem właściciela.

 

  1. Limit mycia zębów

Obowiązujący w Rosji zakaz mycia zębów więcej niż dwa razy na dobę, może sugerować, że Rosjanie wzięli sobie do serca powiedzenie ,,częste mycie skraca życie.”

 

  1. Legalne morderstwo

W angielskim mieście York zapewne nie spotkamy Szkota z łukiem i strzałami, ponieważ w takim przypadku może zostać on legalnie zabity.

 

  1. Zakaz umierania

Jeśli chciałbyś kiedyś umrzeć w brytyjskim parlamencie, to pamiętaj, że nie wolno tego robić. Jest to prawnie zakazane.

 

  1. Jak chodzić, to tylko do przodu

W stanie Connecticut zabronione jest chodzenie do tyłu po zmierzchu.

 

  1. Piłeś? Nie jedź

W Salwadorze problem dotyczący jazdy po alkoholu jest znacznie mniejszy,  ponieważ pijany kierowca może zostać rozstrzelany.

 

  1. Nie korzystaj z toalety w nocy

W Szwajcarii spuszczanie wody po godzinie 22 jest zabronione.

 

  1. Zakazana kąpiel

W stanie Indiana kąpiel między październikiem, a marcem jest złamaniem prawa.

 

  1. Prysznic tylko w ubraniu

W stanie Floryda nie można brać prysznica będąc nagim.

 

O Autorze

Studentka uwielbiająca podróże – szczególnie zimą, kiedy w Polsce wszyscy pracują i marzną. Lubi próbować nowych rzeczy i podejmować spontaniczne decyzje. Żyje chwilą, nie tworzy zbyt wielu planów. Od dziecka miłośniczka gimnastyki sportowej.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany