Służę pomocą

– Dzień dobry, z tej strony Prezydent Korei Południowej – Park Geun-hye. Mam do Pani kilka pytań.

– Służę pomocą.

– Nie wiem co mam robić…wszystkiego mi się odechciewa.

– Zaraz sprawdzę…Karty mówią : podnieś podatki, ale dla większych, zagranicznych firm – znieś. To odblokuje Twoją czakrę i będziesz pełna sił, gotowa do działań!

– Dobrze, dziękuję! Wiedziałam, że mi pomożesz. Tak zrobię. Mam nadzieję, że zadziała.

Tak mogła wyglądać rozmowa głowy państwa z wróżbitą w nieśmiesznej komedii. Jednakże scenariusz ten mógł naprawdę mieć miejsce w Korei Południowej.

Wróżka Choi Soon-sil

W Korei Południowej na los wszystkich obywateli wpływ miała wróżka – córka słynnego założyciela sekty w Korei Południowej. Pani Prezydent Park Geun-hye konsultowała swoje decyzje z szamanką Choi Soon-sil. Nie były to tylko kwestie związane z ubiorem, ale także podatkami i obronnością kraju! Zszokowani tą wiadomością Koreańczycy wyszli na ulice Seulu. Domagali się wyjaśnienia sprawy. Według śledczych wróżka mogła otrzymywać nawet 69 milionów dolarów za ,,doradztwo’’ dla Pani Prezydent. Ponadto miała ona dostęp do tajnych dokumentów oraz jej działania mogły być kierowane z korzyścią dla wielkich korporacji.

Najbardziej znienawidzona kobieta w Korei Południowej

Koreańczycy byli bardzo rozwścieczeni, kiedy cały skandal wyszedł na jaw. Podczas rozprawy jeden z mężczyzn wjechał koparką w budynek, w którym odbywało się przesłuchanie. Ludzie domagają się dymisji Pani Prezydent. Wyobraźmy sobie sytuację, w której Prezydent naszego kraju konsultuje wszystko z wróżką! To wszyscy obywatele powinni mieć wpływ na politykę państwa, nie jasnowidząca kobieta!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany