Dęby szypułkowe (Quercus robur)

 

Energia drzewa: męska.

Żywioł: ogień, ziemia, przestrzeń.

Zanteresowania: moc, mądrość, uruchamianie mocy w przeciwieństwie do siłowania się z życiem, stanowczość, zarządzanie.

Rola: wojownik pokoju, autorytet męski, władanie, zarządzanie energią, by rosła, zrozumienie procesu walki.

Specjalizacja uzdrawiania: Dęby należą do drzew uruchamiających wewnętrzną moc. Jest to rodzina drzew, która wybiera do życia tereny żyzne i przyjazne. W klimacie umiarkowanym to władcy borów. Ich ciała fizyczne są bardzo odporne i twarde. Kontakt z promieniem informacyjnym Źródła, którym opiekują się dęby pomaga właściwie ukierunkować strumień energii życia i właściwie kreować rzeczywistość. Koordynują one mądre kierowanie rzeczywistością. Pomagają materializować przyszłość. Kontakt z dębami przywraca witalność potrzebną do aktywnego życia. Uczą stawiania granic terytorialnych i psychicznych w sposób właściwy. Według druidów wspierają prorokowanie i spoglądanie z góry w przeszłość i przyszłość oraz właściwą diagnozę sytuacji.

 

Kontakt z nimi polecany jest osobom, które czują się słabe i bezbronne, a także ludziom na kierowniczych stanowiskach, którzy potrzebują być bardziej stanowczy.

DĘBY MÓWIĄ:

Nie wymuszaj tempa.
Odnajdź stanowczą
łagodność zmiany.

***

Dęby mówią o walce:

 

Wyzbądźcie się wszystkich żołnierzy.

Nie myślcie o wojnie.

Każda istota,

która zginęła na wojnie

pociąga inne.

Tocząc wojny ze sobą,

toczycie wojnę ze sobą.

***

Moc jest w was.

Chcąc zgłębić sens istnienia

 musicie się zatrzymać.

Mniej stawiajcie zadań.

Nie dopuszczajcie głosów z zewnątrz.

Kiedy chcecie szukać,

szukajcie w sobie.

Wasze bezpieczeństwo

jest wewnątrz,

a nie na zewnątrz,

ani w niebie.

Nie ocalejecie, tocząc wojny.

Naruszacie swoje bezpieczeństwo

 w imię fałszywych idei.

Naruszacie miłość

z chwilą pozbawiania życia każdej istoty.

Miłość jest nieświadoma,

gdy jesteście nieświadomi.

A jest tylko miłość.

Drzewa poruszają się w czasie i przestrzeni

ale wy tego nie widzicie.

 

***

W gajach dębowych wielokrotnie przez wieki były organizowane spotkania wojowników, którzy szukali w dębach wsparcia w trakcie wojen. Wojownicy. Łącząc się z nimi, czerpali przez ich korzenie moc z Ziemi, by stawać się tak mocni i odporni na rany jak dęby. Istniały święte gaje, gdzie przez ludzi przepływała uzdrawiająca i regenerująca moc Dębów.

Każdy wojownik przed walk chciał być tak twardy i odporny jak dąb i pobierał informację o tym z drzew, brał od dębów ich siłę i twardość. Drzewa aktywizowały siły życiowe, wzmacniały psychikę. Dęby obserwowały efekty tej wspólnej pracy, wyciągały wnioski. Od wieków mówiły ludziom, że prowadzenie wojen nie ma racji bytu. Zalecały wycofywanie się z konfliktów, przemieszczanie jak najdalej od swoich wrogów. Inspirowały do przemieszczania się lub rozumienia świata w taki sposób, by istoty z konfliktem wewnętrznym nie miały powodu do relacji.

c.d. ROZMOWY Z DRZEWAMI część 1, przewodnik

 

WARSZTAT Z WERONIKĄ JUŻ NA LIPCOWYM BABSKIM CZWARTKU!

CZEKAMY NA WAS!

 


Weronika Dąbrowska

Nie jestem szamanką. Raczej mogę o sobie powiedzieć :Baba wiedźma czyli kobieta, która wie, a wiedzę mam popartą gruntownym kierunkowym  wykształceniem. Pogłębianie wiedzy to moja pasja. Ponieważ jednak mało mi było tej wiedzy w książkach, i na studiach, zaczęłam ją pogłębiać także w przestrzeniach alternatywnych. Z wykształcenia formalnego jestem architektką –urbanistką, praktykiem,  ze specjalizacją dodatkową w projektowaniu ogrodów. Nieformalnie, na poziomie pasji zgłębiam wiedzę o ludzkiej świadomości, kulturze i sztuce, a także wiedzę nieformalną o budowie i strukturze wszechświata. Prostota tej wiedzy mnie zadziwia i zachwyca. Robię eksperymentalne warsztaty z komunikacji z istotami z innych przestrzeni i wymiarów, podróże ponad i poza czasem. Mam w planie 34 książki na ten temat. Ostatnio powstały książki o komunikacji z Drzewami i światem roślin. Jest to prastara wiedza, którą miały jeszcze nasze prababki. Wiedza o terapeutycznej roli jaką dla ludzi ma świat roślin. Wiedza , która pozwalała naszym przodkiniom uzdrawiać  siebie i swoje rodziny, zanim zaistniała medycyna klasyczna czyli alopatyczna. Opowiem wam zatem o tym, jak korzystać z mocy Drzew, by żyć zdrowo i szczęśliwie.

 

Zajmuję się też malarstwem wizyjnym, które uruchamia w nas naturalną kreatywność, poprzez pozbycie się lęku przed własną twórczą mocą. Jest to narzędzie uruchamiające tę moc.

Kim są Drzewa? Drzewa są takimi samymi istotami jak my, tylko mają inne ciała fizyczne. Nie są antropomorficzne, nie mają ludzkich oczu w kształcie oczu i uszu w kształcie uszu, nie mają ust. Mają za to czułe wodne serca. Świadome i piękne. Mają dusze. Mają mózgi, które są splątanymi nićmi grzybni korzeniami, pod naszymi stopami. Mają oczy –odbierające barwne wibracje światła liście. Mają uszy- korę pofałdowaną jak małżowiny uszne ludzi.  Wychowują swoje dzieci, małe drzewiątka, kochają i opiekują się swoimi rodzinami. Są cywilizacją duchową występującą na płaszczyźnie fizycznej. W przeciwieństwie do ludzi nie kreują rzeczywistości. Mają za to moc obserwowania jej i komentowania. Połączone nicią światła, jak światłowodem z centrum Ziemi i Słońcem, przechowują w sobie prastarą wiedzę istot pradawnych.

Gdy nauczymy się z nimi rozmawiać, możemy wraz z nimi obserwować wszystko co dzieje się wokół nas, z góry, z boku i z wewnątrz, przed i poza czasem. Możemy poznawać przeszłość i przyszłość oraz kontaktować się z naszymi przodkami. Każdy gatunek Drzew ma trochę inne zainteresowania i pasje kolekcjonerskie, uzdrowicielskie. Dlatego opisuję dla was różne gatunki Drzew, wraz z ich zainteresowaniami i mocami uzdrawiania ludzi.

Metody na rozmowy z Drzewami opisałam w książce „Rozmowy z Drzewami”. Zapewniam, że jest to łatwe , proste i dostępne każdemu kto tego pragnie. Ta wiedza jest w nas, wystarczy ją sobie przypomnieć.

 

KONTAKT Z WERONIKĄ:  FB

GDZIE MOŻNA KUPIĆ KSIĄŻKĘ: LUBIMY CZYTAĆ

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany