Węgiel aktywny dzięki swoim właściwościom znalazł zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w kosmetologii. Węgiel absorbuje wszelkie zanieczyszczenia, toksyny czy sebum, a co więcej – ma działanie antybakteryjne, dlatego doskonale nadaje się do procesu oczyszczania w naszej pielęgnacji.

Dla kogo jest polecany?

Węgiel aktywny sprawdza się u osób, które mają cerę tłustą, mieszaną i trądzikową. Osoby z wrażliwą oraz suchą skórą powinny skorzystać z delikatniejszych preparatów.

Jak wykorzystać węgiel?

Najlepszym sposobem jest MASECZKA OCZYSZCZAJĄCA Z WĘGLA.

Składniki:

  • 1/2 kapsułki/tabletki węgla aktywowanego,
  • 1 łyżka żelatyny,
  • 2/3 łyżki gorącej wody.

Kruszymy węgiel, łączymy pozostałe składniki i czekamy, aż ostygnie i zmieni się to w gęstą ‘papkę’. Później nakładamy maseczkę, trzymamy ją 15-20, a następnie delikatnie zrywamy. Po tym należy użyć toniku w celu przywrócenia odpowiedniego pH skóry, a dalej przejść do naszej typowej pielęgnacji.

Różnice w proporcjach są zależne od tego, czy nałożymy maseczkę na całą twarz czy tylko na strefę T. Istotne jest też to, aby w zależności od własnych potrzeb, odpowiednio dobrać wysokość stężenia węgla w maseczce.

Uwaga! Nie wolno przesadzać, więcej niż 2 wspomniane kapsułki mogą bardzo podrażnić skórę, ze względu na silne działanie oczyszczające. Skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona, co przyniesie więcej szkody niż pożytku. Należy stosować raz w tygodniu.

Świetnym zamiennikiem jest gotowa maseczka np. z Bielendy z serii CARBO DETOX. Dodatkowo możemy skorzystać z żelu czy pasty do mycia. Nie musimy wtedy za każdym razem zajmować się domowym przygotowywaniem maseczki.

fot. Materiały prasowe BIELENDA

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany