Mamo! Mamo! Mamo!

Większość z nas tylko tak zwraca się do najważniejszej kobiety w życiu.  A czy mama to taki sam człowiek jak reszta?

Pamiętam rozmowę z przyjaciółką, w której obie zgodziłyśmy się co do tego, że wiele znanych nam osób postrzega rodziców, a w szczególności właśnie matki tylko w kategorii… no właśnie rodziców. Tak jakby nie były to pełnoprawne osoby, które zasługują na wsparcie, szacunek, docenienie i szczerą miłość wraz z jej oznakami.

Z mamą jesteśmy związani już od pierwszych chwil życia, co tylko potęguje siłę tej więzi. Zajmuje się nami, zarówno w zdrowiu, jak i w chorobie – w niej z jeszcze większą troską i opieką. Dba o ty by niczego nam nigdy nie brakowało.

Mama zawsze była, jest i będzie, prawda?

Otóż nie do końca. Bierzemy nasze mamy za absolutny pewnik, za coś nieskończonego: w sile, w cierpliwości, w poświęceniu, w życiu…

Mama jest dla każdego tylko jedna i warto ją doceniać kiedy jest z nami. Dzień matki jest jednym z tych dni, kiedy możemy to zrobić w wyjątkowy sposób. Wybierzcie coś co będzie specjalne tylko dla Was, dla Waszej relacji.

Kolacja, kino, kwiaty, upominek, wspólnie spędzony czas, ciepłe słowa. Piękne w matczynej miłości jest to, że zawsze jest bezwarunkowa, a dzieci dla matki to prawdziwe skarby. Ale nie byłoby tych skarbów bez Mamy… i choć wszyscy wiemy, że kochamy nasze Mamy, to przypomnienie im tego słowami, gestami, dobrymi czynami tylko je w tym utwierdzi i wywoła cudowny uśmiech na twarzy.

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.

Herman Auerbach

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany