Każdy wie, jak ważna jest troska o wrażliwą i delikatną skórę najmłodszych. Kosmetyki, które towarzyszą dziecku od pierwszych chwil, powinny być starannie dobrane. Te, w których składzie znajdziemy chemiczne składniki, SLS-y i sztuczne dodatki nie nadają się do pielęgnacji nie tylko niemowląt, ale także starszaków.

W odpowiedzi na dyskusję o szkodliwości składników chemicznych w kosmetykach dla dzieci, Natura Siberica wprowadziła bezpieczną linię – LITTLE Siberica, która zapewnia zdrową i naturalną ochronę od pierwszych chwil życia.

Sklepowe półki uginają się od produktów, przeznaczonych dla najmłodszych. Wiele z nich kusi atrakcyjną ceną i kolorowymi opakowaniami. Jednak większość, mimo, że reklamowane jako „naturalne i bezpieczne”, wcale takie nie są. Pierwszym krokiem, który należy podjąć decydując się na zakup produktów dla swojej pociechy, jest dokładne przestudiowanie składu. Kosmetyki dla dzieci nie powinny zawierać:

 • SLS (sodium lauryl sulfate) lub SLES (Sodium Laureth Sulfate),
 • parabenów,
 • silikonów,
 • barwników syntetycznych,
 • olejów mineralnych,
 • GMO,
 • metyloizotiazolinonu (MIT) – popularny konserwant kosmetyczny,
 • organicznych związków chemicznych: kwas edytynowy (EDTA) fenoksyetanol.

W przypadku kosmetyków dla najmłodszych, najlepszym wyborem jest natura. Produkty zawierające wyłącznie naturalne składniki nie podrażnią, ani nie uszkodzą delikatnej skóry dziecka. Aby troszczyć się o najmłodszych, Natura Siberica, używająca do produkcji swoich kosmetyków naturalnych skarbów Syberii, stworzyła linię LITTLE Siberica. Produkty te nie zawierają szkodliwych składników chemicznych, a ich delikatne działanie to wynik zastosowania ekstraktów z organicznych, syberyjskich ziół i kwiatów. Moc i naturalna ochrona są gwarantowane przez unikalną formułę opartą na syberyjskim oleju sosnowym, bogatym w witaminy E i F.

Bezpieczeństwo i integralność formuły organicznej spełniają najsurowsze normy europejskie i są potwierdzone jednym z najważniejszych europejskich certyfikatów COSMOS ORGANIC. Kosmetyki, które otrzymują prawo do posługiwania się tym oznaczeniem spełniają ścisłe wymogi. Co najmniej 95% z fizycznie wykorzystanych naturalnych składników musi być organicznych, w tym 20% pochodzić z organicznych upraw. LITTLE Siberica jest zatem idealnym rozwiązaniem dla rodziców, poszukujących produktów bezpiecznych dla wrażliwej skóry dziecka.

Linia marki Natura Siberica obejmuje wszystkie kategorie kosmetyków dla noworodków i niemowląt. Może Wam towarzyszyć podczas kąpieli i mycia oraz w czasie codziennej pielęgnacji.

Jedna odpowiedź

 1. Morelkowe

  W przypadku kosmetyków czy to dla najmłodszych, czy to dla dorosłych, bez wątpienia najlepsze są te naturalne. Również w przypadku zabawek czy ubranek dla dzieci, warto wybierać te od sprawdzonych producentów z odpowiednimi atestami. Dzięki temu mamy pewność, że wybrane produkty nie zaszkodzą dziecku.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany