GRUDZIEŃ 2012 ROKU.

Wróciła z kolejnego spotkania. Grupa terapeutyczna dla kobiet doświadczających przemocy. I kołaczące się w głowie pytanie terapeutki:

– Kto jest dla Ciebie najważniejszy?

I odpowiedzi dziewczyn:

– mama,

– dzieci,

– mąż,

– rodzice,

– syn,

– Anka, a dla Ciebie? Kto jest dla Ciebie najważniejszy?

– Dzieci – odpowiedziała bez namysłu.

– To chcę byście zapamiętały. Prawidłowa odpowiedź brzmi JA. JA jestem dla siebie najważniejsza. – ze spokojnym uśmiechem w błękitnych oczach oznajmiła terapeutka. – Mam nadzieję, że nauczycie się kochać siebie najbardziej.

*

GRUDZIEŃ 2017 ROKU.

Wróciła z zakupów. Pachnąca choinka zapraszała do świątecznego nastroju. Rozłożystymi gałęziami, niczym babcia w latach jej dzieciństwa, kiedy z rodzicami przyjeżdżała do niej na wigilię, witała ją uroczyście. Usiadła przy niej. Przejrzała się w krzywym zwierciadle złotej bombki. Sięgnęła do torby po upominki. Pudełeczka w błyszczącym papierze. Do każdego przywiązała karteczkę z imionami bliskich. Najważniejszych ludzi w jej życiu. Na środku położyła duży pakunek z napisem:

Dla Anki- Wesołych Świąt Kochana

*

Zrób sobie prezent. Kochaj siebie i doceniaj każdego dnia.

O Autorze

ROZWÓJ OSOBISTY

Kobieta. Coach i mówca motywacyjny. Felietonistka, autorka książki „ Ta, która idzie”. Rozważa relacje międzyludzkie i ich wpływ na osiąganie celów. Kobieta. Uśmiechnięta i kochająca, której pasją jest wspieranie kobiet, poprzez pracę z nimi na drodze rozwoju osobistego. Nade wszystko kobieta.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany