Ten typ cery charakteryzuje się szarożółtym kolorem skóry i błyszczeniem od nadmiaru łoju. Skóra tego typu jest także dość gruba. Łatwo zauważyć na niej rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, z których wydobywa się nadmiar łoju. Stąd też charakterystyczne błyszczenie się.

Niestraszny są wiatr, chłód i słońce, co nie oznacza, że nie należy jej chronić przed tymi czynnikami atmosferycznymi. Warto zwrócić uwagę przy tego typu cerze, na nawilżanie jej. Zbyt mocne wysuszenie cery tłustej, może powodować uszkodzenie bariery lipidowej.

Pielęgnacja:

 • Dokładne oczyszczanie – najlepiej stosować żele przeznaczone do cery tłustej;
 • złuszczanie peelingiem drobnoziarnistym 1 raz w tygodniu w celu zmniejszenia warstwy rogowej;
 • nawilżanie – proponuję kremy nawilżające na noc, a matujące na dzień, będą stanowiły świetny podkład pod fluid;
 • warto wzbogacić swoją dietę w witaminy z grupy B, oraz witaminę A, kwas linolowy;
 • ograniczyć produkty mleczne i wysokowęglowodanowe.

 

Przeciwwskazania

 • mycie twarzy wodą i mydłem
 • używanie kosmetyków, w których skład wchodzi alkohol

 

PS

Zaletą cery tłustej jest jej wydłużony proces starzenia 😉

 

O Autorze

W branży kosmetologicznej pracuje od 15 lat. Wykształcenie zdobywała min. w Wyższej Szkole Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Właścicielka Salonu fryzjersko- kosmetycznego w Warszawie. Praca jest jej ogromną pasją. Jej mottem jest "Obsługuję klientkę tak, jak sama chciałabym być obsługiwana".

4 komentarze

 1. Majona

  Podoba mi się PS:) tym bardziej, ze mam tłustą skórę:) ja dbam o nią w naturalny sposób, wykorzystując albo czyste olejki marokańskie, albo kosmetyki na ich bazie – także takie domowe – z internetowych inspiracji:)

  Odpowiedz
 2. Kajamaja

  Ja też stosuję naturalne olejki z Maroka:) O ich zastosowaniu można znaleźć dużo informacji w poradniku Sekrety urody Marokanek

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany