Wzięła córkę za rękę i wyszły ze sklepu. Mała przekonywała ją, że biała sukienka z tiulem podoba się jej najbardziej i wie, że chce właśnie tę.

-Chodź, pójdziemy jeszcze do innych sklepów. Kupimy taką, która spodoba Ci się bardziej.

-Ale ja wiem, że ta biała podoba mi się najbardziej – upierała się niecierpliwie dziewczynka.

-Chodź. Obejrzyj, przymierz, byś wiedziała z czego ewentualnie rezygnujesz. Najwyżej wrócimy. Zawsze można wrócić. Pozwól sobie na wybór.

W każdym kolejnym sklepie córka wskazywała inną sukienkę, która podobała się jej najbardziej. W jednym była gotowa kupić nawet zabrudzoną. Matka, mimo wszystko, zaproponowała jej jeszcze jeden salon z sukienkami.

*

Dziewczynka przetańczyła wesele w kremowo-pistacjowej sukience z tiulową falbanką. Była zachwycona. Wybrała ją spośród kilkunastu innych sukienek. Kremowo-pistacjowa okazała się najpiękniejsza, najwygodniejsza i sporo tańsza od pierwszej, toteż dokupiły wianuszek na główkę.

-Ślicznie wyglądasz, Skarbie.

-Sama wybrałam sobie tę sukienkę, dziadziu – odpowiedziała ukochanemu dziadkowi.

 *

Kiedy już otrząsnęła się po tym, jak powiedział jej, że potrzebuje czasu…

Kiedy przekonała się, że potrafi bez niego żyć oraz odpowiedziała sobie sama przed sobą, czego potrzebuje i oczekuje od relacji z mężczyzną…

Przypomniała sobie sytuację sprzed lat, kiedy to razem z mamą szukała sukienki na wesele kuzynki.

Pozwól sobie na wybór” – usłyszała jak echo sprzed lat słowa mamy.

I zaczęła umawiać się na randki. Przyglądała się sobie i mężczyznom. Za każdym razem pytała siebie: Czy to jest mężczyzna, z którym chcę dalej żyć? Potem brała w dłonie medalik noszony na pamiątkę tej, która ją tego nauczyła i szeptała: Pozwalam sobie na wybór, mamo. Dziękuję.

 *

Pozwól sobie na wybór. Sprawdź, z czego ewentualnie rezygnujesz. To Ty decydujesz o tym, co dla siebie wybierasz.

*

Kochane czytelniczki cyklu „Pozwól, że Ci opowiem…”, abyście miały wybór, powoli się rozstajemy, właśnie po to, by za chwilę spotkać się w nowej odsłonie.

 [poll id=5952]

 

Życzę Wam, byście zawsze pamiętały, że jesteście warte wszystkiego co najlepsze daje świat. Aby więc sprawdzić jaką ów świat ma dla Was obfitość, pozwalajcie sobie na wybór. Odsuńcie niecierpliwość, pośpiech i cudze oczekiwania. To jest Wasze życie i tylko od Was zależy, jak wybierzecie.

Wybierajcie i za każdym razem zadawajcie sobie pytanie: Czy to jest ta sukienka, w której chcę pójść na ten niepowtarzalny bal, jakim jest życie ?

 

Do zaczytania,

Kasia Borowska

 

O Autorze

ROZWÓJ OSOBISTY

Coach i mówca motywacyjny. Felietonistka, autorka książki „Ta, która idzie”, współautorka książki "Skazane. Historie prawdziwe". Rozważa relacje międzyludzkie i ich wpływ na osiąganie celów. Kobieta uśmiechnięta i kochająca. Jej pasją jest wspieranie innych, poprzez pracę z nimi na drodze rozwoju osobistego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany