III Ogólnopolski Turniej Kosmetyczny „Uroda w Mieście Ogrodów i Muzyki” rozstrzygnięty

Profesjonalna kosmetyczka – coś, czego kobiety pragną najbardziej! Są miejsca, gdzie dba się o perfekcyjne wykształcenie w tym kierunku już od wczesnych lat.

W ubiegły czwartek w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach odbył się III Ogólnopolski Turniej Kosmetyczny „Uroda w Mieście Ogrodów i Muzyki”.

Co jest celem Turnieju?

Turniej popularyzuje zawód technika usług kosmetycznych wśród uczniów szkół policealnych oraz rozwija zainteresowanie zawodem. Wdraża również do samokształcenia i doskonalenia umiejętności zawodowych, jak i intensyfikuje działania edukacyjne i profilaktyczne promujące zdrowy styl życia.

Istotne znaczenie ma również promocja miasta Katowice i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego, poprzez wzbudzenie zainteresowania turniejem w środowisku zawodowym. Jest doskonałą okazją do promocji wizerunku szkoły zawodowej, jako szkoły pozytywnego wyboru i „szkoły z pasją” oraz budowanie rangi i autorytetu zawodu technika usług kosmetycznych kształconego na poziomie szkoły policealnej.

Zadania konkursowe

W Turnieju udział wzięło 6 szkół z różnych miast: Katowic, Gliwic, Olsztyna, Raciborza i Sosnowca.

Uczestniczki rozwiązywały test wiedzy, wykonywały najbardziej popularny zabieg upiększania oczu, jakim jest henna brwi i rzęs wraz regulacją.

Kolejną konkurencją było wykonanie makijażu ślubnego na wybranej losowo modelce, która miała już zrobioną fryzurę i ubrana była w przepiękną suknię ślubną. Uczestniczki przed przystąpieniem do wykonania makijażu miały również warsztaty florystyczne gdzie pod okiem zawodowych florystek tworzyły własne kompozycje ślubne.

Zwycięzcy

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia i to w bardzo krótkim czasie, ponieważ poziom zawodniczek był wyrównany, jeśli chodzi o wiedzę teoretyczna i praktyczną.

I miejsce zajęła szkoła z Olsztyna im. Zbigniewa Religii.

II miejsce CKZiU Województwa Śląskiego w Katowicach.

III miejsce CKZiU Województwa Śląskiego w Raciborzu.

Impreza została objęta patronatem medialnym przez: tebaby.pl, TVP 3 Katowice i Dziennik Zachodni.

Prowadzącą Turnieju była Marzena Skowron, redaktor zakładki URODA tebaby.pl.

O Autorze

Kobieta kochająca życie, naturę i ludzi. Ciągle poszukująca, zwłaszcza tego, co jeszcze można wyciągnąć z kuchennej szafki i położyć na twarz w celu upiększenia. Promotorka zdrowia. Twórczyni warsztatów „Uroda z kuchennej szafki – wykorzystanie naturalnych składników w pielęgnacji skóry” oraz „Piękna mama, zdrowe dziecko – czyli jak skutecznie i bezpiecznie upiększać się w ciąży”. Jest również autorką poradnika o tym samym tytule.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany