Widzę krąg kobiet. Po środku ognisko. Siedzą siwe i młode. I tak ciepło jest. Zadaję sobie pytanie czy ognisko płonie, bo ktoś nanosił drew czy to ich serca pootwierane ogrzewają to miejsce po środku. Kobiety rozmawiają, śmieją się i płaczą. Opowiadają o tym co u nich. Pełne radości i wiary. Niektóre zakochane i beztroskie mówią z entuzjazmem. Są też zasmucone i zranione, bardziej milczące. Siwe, pogodne, spokojne i łagodnie uśmiechnięte.

I to ciepło kobiecego kręgu, dające ukojenie, zrozumienie i moc. Moc, by na nowo uwierzyć w miłość.  Tu nie ma rywalizacji, targowiska próżności. W pewnym momencie młoda dziewczyna nie wytrzymuje i zalewa się łzami. Szloch unosi jej piersi. Wyznaje, że tęskni za dawno niewidzianym mężczyzną. Kocha go ale nie wie, co dalej. Coraz więcej wątpliwości rodzi się w jej zranionym sercu. Kobiety z szacunkiem towarzyszą jej w przeżywaniu tych trudnych chwil. One wiedzą, rozumieją jej cierpiące zakochane serce. One to znają.

Jest wśród nich jasnowidząca. Mówi łagodnie:

–  Dla miłości nie ma czasu i przestrzeni. Daj mu czas. Bądź piękna i wolna. Niech on widzi Cię wolną i szczęśliwą. Miłość uzdrawia. Wznoś się ku niej. Nie goń go. On przyjdzie w swoim tempie. Widzę uzdrowienie. Najważniejsze byś była szczęśliwa. Stań się radością i słońcem. Miłość drogę zna.

Kobieta powoli uspokaja się. Uśmiech zakwita na jej zapłakanej twarzy. Niebieskie oczy stają się błękitne, jak aura energii falująca nad jej głową. W sercu czuje wdzięczność. Patrzy na nie wszystkie. Ogrzewa się w cieple ich akceptacji.

Dziękuję Wam, dziękuję – powtarza, kładąc dłonie na sercu

 – Po to są kobiece kręgi. Tworzą połączenia serc, by wspólnie nie dać się zwątpieniu. By żadna nie upadła w smutek. By przeglądać się w sobie nawzajem . – odpowiada za wszystkie jasnowidząca.

– Jak mogę się Wam odwdzięczyć?

Bądź szczęśliwa, po prostu.

I jeszcze cieplej i jaśniej. I tak ciepło i spokojnie. Ukojenie. Kobiece serca łączą się, tworząc krąg płynącej energii miłości

 

                                                                                *

  • Tekst zainspirowany rozmową z Weroniką Dąbrowską i Babskimi Czwartkami, na które wszystkie kobiety serdecznie zapraszamy 🙂

 

BABSKIE CZWARTKI

 

O Autorze

ROZWÓJ OSOBISTY

Coach i mówca motywacyjny. Felietonistka, autorka książki „Ta, która idzie”, współautorka książki "Skazane. Historie prawdziwe". Rozważa relacje międzyludzkie i ich wpływ na osiąganie celów. Kobieta uśmiechnięta i kochająca. Jej pasją jest wspieranie innych, poprzez pracę z nimi na drodze rozwoju osobistego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany