Rzym, 1896 rok. Młoda Maria Montessori rozpoczyna wymarzoną pracę na dziecięcym oddziale kliniki psychiatrycznej. Z przerażeniem odkrywa, że mali pacjenci całe dnie siedzą na łóżkach, wpatrzeni pustym wzrokiem w przestrzeń. Kiedy upiera się, żeby zapewnić im coś do zabawy, w zapomniane przez świat dzieci nagle wstępuje życie.

Inni lekarze nie mogą uwierzyć w tę przemianę. Dla Marii to moment ogromnej radości i początek światowej kariery. Ramię w ramię z wyjątkowym mężczyzną, z którym łączy ją głębokie uczucie i zawodowa pasja.

Wkrótce jednak Maria będzie musiała podjąć dramatyczną decyzję, która zaważy na całym jej życiu.

Pierwsza taka powieść o wielkiej reformatorce, twórczyni metody wychowawczej, która na nowo zdefiniowała dzieciństwo.

Wybitna postać. Pasjonująca opowieść. Tajemnica, która w nowym świetle pokazuje jedną z najbardziej inspirujących kobiet w historii.

Recenzje z niemieckiej prasy:

„Wciągające połączenie biografii i powieści o kobiecie, której podejście do dzieci ukształtowało nas wszystkich”. – tz

„Wspaniała powieść biograficzna, jednocześnie zabawna i pouczająca”. – news.

„Świetnie napisana powieść o niezwykłej kobiecie, która wbrew wszelkim przeciwnościom spełniła swoje życiowe marzenie. Znakomita i pouczająca lektura”. – WDR 4, „Hier und heute mit Steffi Schmitz“

Laura Baldini – pseudonim Beate Maly, autorki powieści historycznych, książek dla dzieci i podręczników, która karierę zaczynała jako nauczycielka przedszkolna. Życie i twórczość Marii Montessori fascynują i inspirują Beate Maly od wielu lat. Pisarka mieszka w Wiedniu z mężem i trójką dzieci.

Doskonała lektura dla czytelniczek Doroty Gąsiorowskiej oraz kobiet poszukujących w lekturze emocji, wzruszeń oraz dobrze nakreślonej obyczajowej historii z silną postacią kobiecą. Książka dla fanek powieści historycznych (Charlotte Link, popularnaliteratura obozowa) oraz osób zainteresowanych biografiami silnych kobiet – Marii Curie-Skłodowskiej, Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Osieckiej czy Fridy Kahlo.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany