Która z nas nie marzy o zgrabnej figurze i jędrnej skórze – takiej bez cellulitu? Aby móc cieszyć się zadbanym i jędrnym ciałem z pomocą przychodzą zabiegi modelujące sylwetkę, które można wykonać w gabinecie masażu. Na moje pytania odpowiada dyplomowana masażystka i fizykoterapeutka, Elżbieta Sokołowska.

Ela jest ekspertem w swojej dziedzinie. Zawód to także jej pasja. Swoją pracę wykonuje z pełnym zaangażowaniem. W kontakcie z pacjentem ceni sobie indywidualne podejście. Nie działa szablonowo, dzięki czemu zabiegi, które wykonuje, są dokładnie tym, czego potrzebuje pacjent. To jak… spersonalizowane masaże.

Aleksandra Bendkowska: Elu, wiele kobiet boryka się z problemem jakim jest cellulit. Nie poznałam jeszcze kobiety, która spokojnie by mówiła o swojej „pomarańczowej skórce”. Jakiego rodzaju masaż zastosowałabyś do zredukowania cellulitu, bo wiadomo, że nie da się go całkowicie usunąć?

Elżbieta Sokołowska: W pierwszej kolejności zawsze zapraszam na całościowy masaż, aby wykluczyć ewentualne przykurcze w strukturze mięśniowo-powięziowej lub obrzęki limfatyczne. Jeśli wszystko jest w porządku, proponuję serię minimum 10 zabiegów bańką chińską wraz z masażem drenującym. Dla zwiększenia efektów zalecam pielęgnację domową (kremy, sera, automasaż) oraz ćwiczenia fizyczne, a także picie wody.

 

A.B.: Jakie rozwiązanie znajdujesz dla kobiet ze skórą naczyniową, z wyraźnymi teleangiektazjami potocznie zwanymi „pajączkami”?  W końcu dla tej grupy Pań, bańka chińska jest przeciwwskazaniem…

E.S.: Dla skóry naczyniowej zalecam masaż drenujący wraz z masażem lodem, który zmniejsza naczynia krwionośne w momencie wychładzania organizmu, po czym następuje wzrost krążenia, robimy tzw. „terapię sz

 

okową”. W domu:  wcieranie żeli bądź kremów z wyciągiem z oczaru wirginijskiego lub z korą dębu.

A.B.: Czy Twoim zdaniem można wyrzeźbić sylwetkę masażem, jeżeli nie stosuje się diety i wysiłku fizycznego?

E.S.: Umiarkowany wysiłek fizyczny i sensowna dieta to absolutnie podstawowe przykazania dla współczesnego człowieka. W sposób znaczący redukują one ryzyko wielu chorób, w tym również powstawanie cellulitu. Moim zdaniem, u większości ludzi masaże przy braku diety i ćwiczeń nie przyniosą zadowalających efektów. Jednak u osób z obrzękami, przy systematycznym stosowaniu drenaży limfatycznych oraz masaży, można skorygować sylwetkę oraz poprawić ogólnie samopoczucie.

 

Na więcej pytań Ela odpowie wkrótce! Jeśli coś szczególnie Was zastanawia, piszcie na: redakcja@tebaby.pl

 

Elę znajdziecie w Gabinecie Kosmetycznym przy ul. Nagórskiego 5,w Warszawie

 

O Autorze

W branży kosmetologicznej pracuje od 15 lat. Wykształcenie zdobywała min. w Wyższej Szkole Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Właścicielka Salonu fryzjersko- kosmetycznego w Warszawie. Praca jest jej ogromną pasją. Jej mottem jest "Obsługuję klientkę tak, jak sama chciałabym być obsługiwana".

Jedna odpowiedź

  1. Matylda

    A ja zamiast na masaż zdecydowałam się na zabieg endermologie w Krakowie. Serdecznie polecam, efekty naprawdę satysfakcjonujące 🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany