Wyjazdy z biurem podróży są wygodną opcją dla ludzi, którzy podczas urlopu chcą pozostawić całą organizację innym, tak aby sami mogli w pełni zrelaksować się i odpocząć.  Jednak taka organizacja wcale nie jest tak czasochłonna i męcząca, jak może się wydawać. Szczególnie jeżeli w końcowym efekcie zaoszczędzimy niekiedy połowę ceny oferowanej przez biura podróży! 

 

WIĘC JAK TANIO PODRÓŻOWAĆ ? 

 

LOTY

Aby znaleźć tanie bilety lotnicze trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać. Jeżeli nie jesteśmy związani terminem i na wakacje możemy lecieć nawet jutro, to polecam przeglądać bilety czarterowe w ofercie Rainbow na stronie http://biletyczarterowe.r.pl/. Trafiają się tam takie okazje jak bezpośrednie przeloty na Jamajkę za 1500 zł, albo do Panamy za 1400 zł. W zależności od dnia, oferty i ceny lotów zmieniają się, dlatego warto regularnie odwiedzać tę stronę.

Drugą opcją, wartą polecenia jest strona https://www.esky.pl/okazje. Wybierając filtr „najniższa cena” nie raz wyświetlą się loty za 10 zł w dwie strony! eSky to internetowy agent turystyczny oferujący zbiór najlepszych propozycji z różnym wyprzedzeniem czasowym.  Jest to dobra wiadomość dla osób, które niekoniecznie mogą sobie pozwolić na wyjazd last minute, w ciągu 3 dni. Ostatnio można było zarezerwować lot na Karaiby, za około 1000 zł w dwie strony, z ponad półrocznym wyprzedzeniem!

Jeżeli jednak mamy wyznaczony konkretny cel podróży warto sprawdzić ceny lotów na https://www.skyscanner.pl/ . Bardzo wygodną opcją na tym serwisie jest możliwość zaznaczenia zamiast konkretnej daty opcję „cały” lub „najtańszy miesiąc”. Wówczas wyświetli nam się najniższa cena w roku lub w miesiącu. Jeśli nie mamy sprecyzowanego kierunku, a zależy nam na niskiej cenie możemy w rubryce „dokąd” wybrać opcję „wszędzie”. Ujrzymy wtedy zestawienie lotów uporządkowanych cenowo od najniższych do najwyższych.

Osobiście lubię też przeglądać portale  https://www.fly4free.pl/ oraz https://www.wakacyjnipiraci.pl/ , gdzie pojawiają się ciekawe propozycje wyjazdów, nowinki podróżnicze, promocje hotelowe oraz lotnicze, których samej nie udało mi się znaleźć.

 

Hotele

Moim ulubionym serwisem do wyszukiwania miejsca, w którym chcę się zatrzymać, jest https://www.airbnb.pl/, o którym więcej pisałam TU

Jeżeli jednak obawiacie się tego typu rezerwacji, możecie odwiedzić strony takie jak https://www.hotels.com/ czy https://www.booking.com/, gdzie bez problemu znajdziecie odpowiedni dla siebie pokój lub apartament. Ponadto fly4free i wakacyjnipiraci, o których już wspomniałam często informują o promocyjnych noclegach. Ostatnio pojawiła się wzmianka o ofercie hotelu „Ibis Budget” za 20 zł od osoby za dobę!

 

Życie na miejscu

Przed wyjazdem warto sprawdzić, co w danym miejscu chcielibyśmy odwiedzić i jakie są ceny. Przed podróżą np. na Filipiny, dobrze byłoby odwiedzić blogi lub vlogi osób, które tam były i opisały, ile kosztują poszczególne atrakcje, jedzenie, alkohol czy transport. Wówczas będziemy mogli przygotować sobie plan podróży i kosztorys. Takich wpisów i filmów w Internecie jest mnóstwo. Obecnie wiele osób utrzymuje się z podróżowania, a później opisywania ich na swoich stronach czy dodawania filmów na YouTube. Skorzystajmy z ich porad!

 

Mam nadzieję, że osoby, które nigdy nie organizowały same wycieczki, po przeczytaniu tego wpisu uwierzą, że wcale nie jest to takie trudne i naprawdę można to zrobić samemu, bez wydawania ogromnych sum za „wygodę”. Pamiętajcie również, że jeżeli udajecie się w bardziej odległe miejsca, warto jest sprawdzić czy przypadkiem nie jesteśmy zobowiązani do wyrobienia wizy, co może się wiązać z dodatkowymi kosztami.

Powodzenia Piraci ! 🙂

 

O Autorze

Studentka uwielbiająca podróże – szczególnie zimą, kiedy w Polsce wszyscy pracują i marzną. Lubi próbować nowych rzeczy i podejmować spontaniczne decyzje. Żyje chwilą, nie tworzy zbyt wielu planów. Od dziecka miłośniczka gimnastyki sportowej.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany