Brzoza pospolita (Betula alba)

 

Energia drzewa: żeńska.

Żywioł: Wody i Ziemi.

Zanteresowania: Empatia, leczenie, pielęgnowanie, współczucie.

Rola: Pielęgniarki ogólne, opiekunki małych dzieci i macierzyństwa, opiekunki kobiet w ciąży, uzdrowicielki terenów zainfekowanych cywilizacją, pionierki zajmujące się uzdatnianiem dla innych trudnych terenów poprzemysłowych i po klęskach żywiołowych.

Specjalizacja uzdrawiania: Brzozy należą do drzew leczących ludzi w formie „pierwszej pomocy”. Jest to rodzina drzew, która wybiera do życia trudne tereny, o chłodnym klimacie, ugory, tereny wymagające uzdrowienia po wojnach i pożarach, pozbawione składników odżywczych, mające krótki okres wegetacji i długą zimę. Są one ambitnym pionierem wśród rodów drzew. Ich ciała fizyczne są krótkowieczne. Wcześnie dojrzewają do kontaktu z ludźmi. Brzozy pomagją ludziom uporać się z chorobami fizycznymi. Wspierają one uruchomienie współczucia także dla samego siebie i aktywizują proces leczenia. Mają umiejętność „brania na siebie” chorób ludzi i zwierząt. Brzozom warto podziękować dobrym słowem, gdyż jest to rodzaj zapłaty za ich pracę, by nie chorowały same po kontakcie z chorym. Obdarzają dobrym samopoczuciem. Pomagają zrównoważyć pierwiastek męski i żeński w sobie. Amulety z brzozy chronią przed złymi duchami. Kładziono je w dawnych czasach w kołyskach niemowląt.

 

 

Brzoza to drzewo o kobiecej duszy rodowej, szczególnie życzliwe ludziom, które pociesza, harmonizuje, obdarza dobrym samopoczuciem. Jest subtelna. Likwiduje w ludziach i zwierzętach efekty długotrwałego stresu, wycisza, uspokaja. Gdy człowiek jest postawiony przed trudnym problemem i nie widzi wyjścia z sytuacji, warto by zwrócił się po poradę do brzozy. Rozmawiający z nią odkryje nowe możliwości działania, znajdzie nieuświadomiony dotychczas sposób na rozwiązanie problemu. Energia brzozy wspomaga efektywne rozbudzenie intuicji, kreatywności oraz przypływ dobrych pomysłów.

Duch brzozy zachęca także do podejmowania nowych wyzwań. Relacja z brzozami bardzo wspomaga rekonwalescencję w stanach depresyjnych. W przeszłości z drewna brzozowego wykonywano kołyski, dzięki czemu rodzice mogli spać spokojnie, wiedząc, że dziecko jest pod dobrą ochrona ducha brzozy. Brzozowe amulety chronią przed czarami i złymi mocami. Brzoza leczy smutki, koi nerwy, uspokaja, łagodzi bóle i likwiduje wszelkie napięcia, ogólnie wzmacnia, przyspiesza gojenie się ran. Liść brzozy leczy dolegliwości kobiece, dodaje pewności siebie.

Drewno brzozowe neutralizuje szkodliwe promieniowanie. Warto trzymać żywe gałązki brzozy w pokoju, gdzie znajduje się telewizor lub komputer. Brzoza od wieków uchodziła za drzewo magiczne, a gaje brzozowe były miejscami świętymi, do których zanoszono potrzebujących uleczenia. Runa Berkano (brzozowa gałązka) stanowi wyjątkowe wsparcie dla kobiet. W dawnych czasach kobiety przytulały się do pnia starej brzozy, prosząc ją o macierzyństwo. Kobiety ciężarne zwracały się do niej z prośbą o lekki poród. Tę lekkość dostawały od niej, ilekroć były na to gotowe. Warto sypiać w jej cieniu, gdyż przynosi wytchnienie po ciężkiej pracy.

 

 

 fot. Archiwum Weroniki

 

BRZOZY MÓWIĄ:

 

Zapomnij o sobie

byś przypomniała sobie

o sobie.

Nie ufaj sobie,

byś mogła zaufać sobie.

Przestań słuchać,

a usłyszysz.

Zaśnij, by się obudzić.

Po to tu jesteś.

Nie ufaj nikomu,

byś mogła zaufać sobie.

Jesteś sobą.

Niczego nie traktuj poważnie.

Zielone światło przynosi ukojenie.

Tylko gdy urośnie,

na Ziemi nastanie pokój.

Istotą przetrwania jest bycie sobą.

Otwórz się na siebie,

a będzie ci dane.

Zapomnij o bólu i o wojnach.

Zamknij oczy, byś zaczęła widzieć.

Zamknij oczy i zmień się.

Unieś się ponad siebie

poprzez własne serce.

c.d. ROZMOWY Z DRZEWAMI część 1, przewodnik


Weronika Dąbrowska

Nie jestem szamanką. Raczej mogę o sobie powiedzieć :Baba wiedźma czyli kobieta, która wie, a wiedzę mam popartą gruntownym kierunkowym  wykształceniem. Pogłębianie wiedzy to moja pasja. Ponieważ jednak mało mi było tej wiedzy w książkach, i na studiach, zaczęłam ją pogłębiać także w przestrzeniach alternatywnych. Z wykształcenia formalnego jestem architektką –urbanistką, praktykiem,  ze specjalizacją dodatkową w projektowaniu ogrodów. Nieformalnie, na poziomie pasji zgłębiam wiedzę o ludzkiej świadomości, kulturze i sztuce, a także wiedzę nieformalną o budowie i strukturze wszechświata. Prostota tej wiedzy mnie zadziwia i zachwyca. Robię eksperymentalne warsztaty z komunikacji z istotami z innych przestrzeni i wymiarów, podróże ponad i poza czasem. Mam w planie 34 książki na ten temat. Ostatnio powstały książki o komunikacji z Drzewami i światem roślin. Jest to prastara wiedza, którą miały jeszcze nasze prababki. Wiedza o terapeutycznej roli jaką dla ludzi ma świat roślin. Wiedza , która pozwalała naszym przodkiniom uzdrawiać  siebie i swoje rodziny, zanim zaistniała medycyna klasyczna czyli alopatyczna. Opowiem wam zatem o tym, jak korzystać z mocy Drzew, by żyć zdrowo i szczęśliwie.

Zajmuję się też malarstwem wizyjnym, które uruchamia w nas naturalną kreatywność, poprzez pozbycie się lęku przed własną twórczą mocą. Jest to narzędzie uruchamiające tę moc.

 Kim są Drzewa? Drzewa są takimi samymi istotami jak my, tylko mają inne ciała fizyczne. Nie są antropomorficzne, nie mają ludzkich oczu w kształcie oczu i uszu w kształcie uszu, nie mają ust. Mają za to czułe wodne serca. Świadome i piękne. Mają dusze. Mają mózgi, które są splątanymi nićmi grzybni korzeniami, pod naszymi stopami. Mają oczy –odbierające barwne wibracje światła liście. Mają uszy- korę pofałdowaną jak małżowiny uszne ludzi.  Wychowują swoje dzieci, małe drzewiątka, kochają i opiekują się swoimi rodzinami. Są cywilizacją duchową występującą na płaszczyźnie fizycznej. W przeciwieństwie do ludzi nie kreują rzeczywistości. Mają za to moc obserwowania jej i komentowania. Połączone nicią światła, jak światłowodem z centrum Ziemi i Słońcem, przechowują w sobie prastarą wiedzę istot pradawnych.

Gdy nauczymy się z nimi rozmawiać, możemy wraz z nimi obserwować wszystko co dzieje się wokół nas, z góry, z boku i z wewnątrz, przed i poza czasem. Możemy poznawać przeszłość i przyszłość oraz kontaktować się z naszymi przodkami. Każdy gatunek Drzew ma trochę inne zainteresowania i pasje kolekcjonerskie, uzdrowicielskie. Dlatego opisuję dla was różne gatunki Drzew, wraz z ich zainteresowaniami i mocami uzdrawiania ludzi.

Metody na rozmowy z Drzewami opisałam w książce „Rozmowy z Drzewami”. Zapewniam, że jest to łatwe , proste i dostępne każdemu kto tego pragnie. Ta wiedza jest w nas, wystarczy ją sobie przypomnieć.

 

KONTAKT Z WERONIKĄ:  FB

GDZIE MOŻNA KUPIĆ KSIĄŻKĘ: LUBIMY CZYTAĆ

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany