Pieniądze są dobre. Zarabianie pieniędzy jest dobre, a ludzie, którzy zarabiają pieniądze, też są dobrzy. Nie ma nic złego w zarabianiu pieniędzy i życiu w dostatku.

Pieniądze są dobre, bo zaspakajają potrzeby Twoje i Twoich bliskich:

  • płacisz nimi za wizytę u dentysty,
  • za bilety do kina,
  • za lekarstwa w aptece,
  • za książki dla dziecka,
  • za pobyt na wczasach,
  • za fryzjera i zabieg u kosmetyczki,
  • za prąd, za wodę, za biustonosz,
  • za………….

Zadaj sobie pytania:

Czy myślę o pieniądzach, że są „dobre”? Odpowiedź:………………………………………

Skąd więc biorą się kłopoty z zarabianiem pieniędzy? Odpowiedź:………………………

Jaki sama wywieram na to wpływ? Odpowiedź:………………………………….

Czy okazuję im szacunek? Odpowiedź:………………………………………………

Jaka jest moja relacja z pieniędzmi? Odpowiedź:………………………………..

Jakie przekonania ograniczające na temat pieniędzy towarzyszą mi i blokują ich zarabianie? Odpowiedź:………………………………………..

I być może okaże się, że od dziecka słyszałaś, że ten, komu zależy na pieniądzach, to nie jest człowiek o czystych intencjach. A może nagradzano Cię za prace społeczne, ukazując je jako jedynie szlachetne? A może w Twojej rodzinie mówiono: „Mnie na pieniądzach nie zależy, a tamten to tylko dla pieniędzy…”? Jeśli tak było, to prawdopodobnie towarzyszył temu ton pogardy wobec tych, którzy nie ukrywali, że pieniądze są dla nich ważne, bo przecież prawy, dobry, szlachetny człowiek wszystko robi z czystego, dobrego serca, a nie po to, by zarobić pieniądze.

A biedne Pieniądze patrzą na to, słuchają i jest im tak smutno. I choć by bardzo chciały do Ciebie przyjść, to jak mają to zrobić? Jak mają przyjść do kogoś, kto nosi w sobie mocne przekonanie o tym, że są one: nieważne, niedobre, że szczęścia nie dają (w domyśle – dają nieszczęście), że odbierają człowiekowi szlachetność i czystość intencji, że ludziom w głowie przewracają. Biedne Pieniądze, są obarczane winą za to, że ludzie nie potrafią ich docenić, oskarżają i wskazują je jako przyczynę swoich nieszczęść.

Jaka jest Twoja relacja z pieniędzmi? Dobra relacja z kimkolwiek i czymkolwiek jest zaprzeczeniem pogardy, braku szacunku, obwiniania o zło tego świata.

Czy Ty chciałabyś być w relacji z kimś, kto tak Ciebie traktuje? Ja takie relacje definitywnie usuwam ze swego życia!

Praca domowa:

Czy to aby pieniądze ponoszą winę za ludzkie zachowania? Czy może jednak przyczyna leży w nas?

O Autorze

ROZWÓJ OSOBISTY

Coach i mówca motywacyjny. Felietonistka, autorka książki „Ta, która idzie”, współautorka książki "Skazane. Historie prawdziwe". Rozważa relacje międzyludzkie i ich wpływ na osiąganie celów. Kobieta uśmiechnięta i kochająca. Jej pasją jest wspieranie innych, poprzez pracę z nimi na drodze rozwoju osobistego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany