Emocje, jako energię opisuje się w skali odpowiadającej MAPIE POZIOMÓW ŚWIADOMOŚCI.

Wstyd to energia o najniższym poziomie wibracji. Poniżej jest już tylko śmierć.  Dla przykładu w skali od 0-1000, wstyd to energia o wibracji – 20, złość – 150, radość – 540.

Wstyd ma destrukcyjny wpływ na zdrowie człowieka. Prowadzi do okrucieństwa wobec siebie i innych. Ludzie przeżywający ustawiczny wstyd mają mniejszą moc, gdyż funkcjonują na bardzo niskiej energii. Ich życie jest ubogie w relacje. Towarzyszy im niedobór miłości. Ich zdrowie fizyczne i emocjonalne jest słabsze. Tacy ludzie, ponieważ funkcjonują na bardzo niskim poziomie energii, czerpią ją od innych ludzi. Stąd też skupiają wokół siebie ludzi o podobnej wibracji, bo Ci dysponujący wyższymi wibracjami unikają ich.

Wstyd charakteryzuje się „utratą twarzy”. W tradycyjnych systemach społecznych wiązało się to z wygnaniem, tj. śmiercią społeczną.  Takie zjawisko jest zapewne źródłem takich powiedzeń jak:

Myślałem, że spalę się ze wstydu.

Miałam ochotę zapaść się pod ziemię.

Myślałem, że umrę ze wstydu.

Takie i podobne zdania ukazują jak w nieświadomy sposób, ludzie odbierają energię wstydu, jako bliską śmierci.

Materiały zaczerpnięte z „ Techniki uwalniania” Davida R. Hawkinsa

O Autorze

ROZWÓJ OSOBISTY

Coach i mówca motywacyjny. Felietonistka, autorka książki „Ta, która idzie”, współautorka książki "Skazane. Historie prawdziwe". Rozważa relacje międzyludzkie i ich wpływ na osiąganie celów. Kobieta uśmiechnięta i kochająca. Jej pasją jest wspieranie innych, poprzez pracę z nimi na drodze rozwoju osobistego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany