JODŁA pospolita (Picea abies)

 

Energia drzewa: żeńska.

Żywioł: Ognia i Przestrzeni.

Zanteresowania: Mistycyzm, wierność, prawa wszechświata, czas.

Rola: Uzdrowicielki mentalne przestrzeni zainfekowanych głupotą i lękiem.

Specjalizacja uzdrawiania: Jodły należą do drzew uduchowionych. Jest to rodzina drzew, która wybiera do życia tereny, gdzie jest dużo przestrzeni. Kontakt z promieniem informacyjnym Źródła, którym opiekują się jodły pomaga ludziom porównać prawa, które tworzą z prawami naturalnymi. Wspierają one w ludziach zdejmowanie ról i masek, które blokują uruchamianie osobistego potencjału. Pomagają wrócić do siebie. Polecane do sadzenia w okolicach szkół i ośrodków szkoleniowych, gdzie istnieje niebezpieczeństwo tworzenia nadmiernie opresyjnych zasad blokujących ludzkie potencjały oraz niezdrowej konkurencji. Pomagają w oddychaniu. Pomagają też uzyskać spokój i radość przez oczyszczenie z blokad mentalnych. Gałązka jodły syberyjskiej obniża o 50% ilość bakterii chorobotwórczych w pomieszczeniu.

 

JODŁY MÓWIĄ:

Wiedza ma charakter spiralny,

wiedza rozwija się skokowo.

Dlatego rozwija się

poza waszą świadomością.

Drzewa przekazują informacje z góry,

ze Źródła.

Człowiek połączony w duszy ze sobą

jest połączony z każdą istotą.

Tylko w pełni człowiek się spełni.

Spełnienie

jest jedyną powinnością.

Wyzbądźcie się hierarchii i chęci władzy.

Pokazujemy wam,

że władza nie jest nadrzędna.

Tylko wewnętrzna ikonografia

może zaspokoić

głód emocjonalny ludzkości.

Ziemia potrzebuje siły,

a siła jest odśrodkowa.

Skradziona moc wygasa w rękach obcych istot.

Skradziona moc,

gdy wróci,

 rozkwita.

 *

 (Z jodłami rozmawiały: Małgorzata i Weronika, 7.01.2016)

Jodła zaczęła mnie wspomagać jako pierwsza, uświadamiając mi, czym jest prawo, gdy po procesie zwątpiłam w jego istnienie. Pytałam ją, dlaczego pojawił się w moim życiu niesprawiedliwy wyrok. Ona pokazała mi, że zaistniał dla ważnego doświadczenia, podzielenia się tym doświadczeniem z innymi, zobaczenia różnicy między prawem a sprawiedliwością, różnicy między tym, co tworzą ludzie, a tym co płynie wprost od Boga. Pytałam, a ona odpowiadała na różne sposoby. Po co istnieją prawa? Byście zastanowili się nad nimi, zanim wpadniecie na pomysł, by je przekroczyć.

 

Prawo pustki

Bezmierny jest kosmos pełną energii pustką. Oceanem możliwości. Gdy przestrzeń jest w bezruchu istnieje w niej potencjał twórczy, by zaistnieć. Każdy ruch tworzy falę, puls życia, która istnieje w ciągłym procesie jednoczesnego tworzenia i rozpadu. Jak w kostce Rubika wszystko przetwarza się jednocześnie we wszystkich kierunkach, dążąc do zaistnienia w idealnie ułożonej wersji. Gdy już się ułoży, następuje kolejna sekwencja układania się w jeszcze bardziej idealną wersję. Przy czym każda kostka składa się z takich samych maleńkich kosteczek, fraktalnie układających się w idealnie spójną strukturę.

Takie układanki istnieją we wszystkich kierunkach i skalach. Pozornie takie ciągłe układanie się, wydaje się chaosem. Istnieją jednak elementy idealnie do siebie dopasowane. Dopasowanie do siebie sekwencji, tworzy struktury krystaliczne jak płatki śniegu, gdy magnesiki kryształków lodu ułożą się swoimi potencjałami magnetycznymi w harmonię. Przy czym każdy z płatków śniegu jest inny, a więc idealnych wersji harmonii jest wiele.

Przestrzeń jest pustką na tworzenie nowych struktur.

c.d. ROZMOWY Z DRZEWAMI część 1, przewodnik

WARSZTAT Z WERONIKĄ JUŻ NA LIPCOWYM BABSKIM CZWARTKU!

CZEKAMY NA WAS!


Weronika Dąbrowska

Nie jestem szamanką. Raczej mogę o sobie powiedzieć :Baba wiedźma czyli kobieta, która wie, a wiedzę mam popartą gruntownym kierunkowym  wykształceniem. Pogłębianie wiedzy to moja pasja. Ponieważ jednak mało mi było tej wiedzy w książkach, i na studiach, zaczęłam ją pogłębiać także w przestrzeniach alternatywnych. Z wykształcenia formalnego jestem architektką –urbanistką, praktykiem,  ze specjalizacją dodatkową w projektowaniu ogrodów. Nieformalnie, na poziomie pasji zgłębiam wiedzę o ludzkiej świadomości, kulturze i sztuce, a także wiedzę nieformalną o budowie i strukturze wszechświata. Prostota tej wiedzy mnie zadziwia i zachwyca. Robię eksperymentalne warsztaty z komunikacji z istotami z innych przestrzeni i wymiarów, podróże ponad i poza czasem. Mam w planie 34 książki na ten temat. Ostatnio powstały książki o komunikacji z Drzewami i światem roślin. Jest to prastara wiedza, którą miały jeszcze nasze prababki. Wiedza o terapeutycznej roli jaką dla ludzi ma świat roślin. Wiedza , która pozwalała naszym przodkiniom uzdrawiać  siebie i swoje rodziny, zanim zaistniała medycyna klasyczna czyli alopatyczna. Opowiem wam zatem o tym, jak korzystać z mocy Drzew, by żyć zdrowo i szczęśliwie.

Zajmuję się też malarstwem wizyjnym, które uruchamia w nas naturalną kreatywność, poprzez pozbycie się lęku przed własną twórczą mocą. Jest to narzędzie uruchamiające tę moc.

Kim są Drzewa? Drzewa są takimi samymi istotami jak my, tylko mają inne ciała fizyczne. Nie są antropomorficzne, nie mają ludzkich oczu w kształcie oczu i uszu w kształcie uszu, nie mają ust. Mają za to czułe wodne serca. Świadome i piękne. Mają dusze. Mają mózgi, które są splątanymi nićmi grzybni korzeniami, pod naszymi stopami. Mają oczy –odbierające barwne wibracje światła liście. Mają uszy- korę pofałdowaną jak małżowiny uszne ludzi.  Wychowują swoje dzieci, małe drzewiątka, kochają i opiekują się swoimi rodzinami. Są cywilizacją duchową występującą na płaszczyźnie fizycznej. W przeciwieństwie do ludzi nie kreują rzeczywistości. Mają za to moc obserwowania jej i komentowania. Połączone nicią światła, jak światłowodem z centrum Ziemi i Słońcem, przechowują w sobie prastarą wiedzę istot pradawnych.

Gdy nauczymy się z nimi rozmawiać, możemy wraz z nimi obserwować wszystko co dzieje się wokół nas, z góry, z boku i z wewnątrz, przed i poza czasem. Możemy poznawać przeszłość i przyszłość oraz kontaktować się z naszymi przodkami. Każdy gatunek Drzew ma trochę inne zainteresowania i pasje kolekcjonerskie, uzdrowicielskie. Dlatego opisuję dla was różne gatunki Drzew, wraz z ich zainteresowaniami i mocami uzdrawiania ludzi.

Metody na rozmowy z Drzewami opisałam w książce „Rozmowy z Drzewami”. Zapewniam, że jest to łatwe , proste i dostępne każdemu kto tego pragnie. Ta wiedza jest w nas, wystarczy ją sobie przypomnieć.

KONTAKT Z WERONIKĄ:  FB

GDZIE MOŻNA KUPIĆ KSIĄŻKĘ: LUBIMY CZYTAĆ

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany