Pierwszy australijski aniołek Victoria’s Secret, bizneswoman, twórczyni ekologicznych produktów do pielęgnacji skóry „KORA Organics” oraz autorka książki dla nastolatków „Treasure Yourself”.

Poznaj Mirandę Kerr, byłą żonę Orlanda Blooma, modelkę, która stała się jedną z najbogatszych ikon mody.

Szczęśliwe dzieciństwo

Miranda Kerr przyszła na świat 20 kwietnia 1983 roku w Sydney, wychowała zaś w Gunnedah – hrabstwie na południowym wschodzie Nowej Połudnowej Walii w Australii. Jest córką Therese i Johna Kerrów, ma również młodszego o dwa lata, brata Matthew. W jednym z wywiadów przyznała, że posiada angielskie, szkockie oraz francuskie korzenie. Modelka swoje dzieciństwo, spędzone na wsi, opisuje jako :

„Bardzo wiejskie… nie było tam żadnej pretensjonalności i nikogo nie obchodziło co kto miał na sobie. Mogłeś być po prostu sobą”.

Życie w małym miasteczku skończyło się w 2000 roku, kiedy cała rodzina Mirandy przeprowadziła się do Brisbane. Tam też młoda modelka ukończyła All Hallow’s School , po czym rozpoczęła studia o kierunku żywienie i psychologia zdrowia.

Skandal obyczajowy

Miranda karierę modelki rozpoczęła już w wieku trzynastu lat. W 1997 roku wygrała coroczny casting, organizowany przez australijski magazyn dla nastolatków „Dolly”. Zaowocowało to kontraktem z agencją modelek „Melbourne Chadwick” oraz sesją zdjęciową, która odbyła się tydzień przed jej czternastymi urodzinami.

Młodziutka Miranda nigdy nie przypuszczała, że z pozoru niewinne zdjęcia w stroju kąpielowym, staną się obiektem zainteresowania całej Australii. Lokalne media nie kryły swojego oburzenia nagością nastoletniej modelki – oskarżały magazyn o promowanie pedofilii oraz pornografii, przez co ten musiał wycofać całą sesję. Sama Miranda będąc już „weteranką” w świecie mody, sprawę skomentowała następująco:

„Media w tamtym czasie kurczowo trzymały się tej pedofilii. „Dolly” jest magazynem dla nastoletnich dziewcząt, nie dla starych mężczyzn! Podczas tej sesji byłam ubrana! Po prostu zrobili coś z niczego”.

Wielka kariera

Na początku 2004 roku Miranda Kerr postanowiła przerwać studia i wyjechać do Nowego Jorku, gdzie podpisała kontrakt z agencją „NEXT Model Management”. Jej kariera od tamtego momentu nabrała tempa, zaczęła chodzić na pokazach Roberta Cavalli, Levi’s czy Lamp. Pojawiła się również w takich magazynach jak: Elle, Australian Vogue i Harper’s Bazar. Momentem przełomowym w jej karierze był udział w programie „Project Runway”.

W 2006 roku została twarzą kosmetyków Maybelline New York, nie był to jednak koniec sukcesów modelki. W tym samym czasie została zaproszona do współpracy z Victoria’s Secret . Była pierwszą Australijką, która zdobyła tytuł aniołka obok takich gwiazd jak: Adriana Lima, Alessandra Ambrosio czy Izabela Goulart. Zajęła miejsce, które zostawiła po swoim odejściu Gisele Bundchen .

Życie prywatne

Większość osób Mirandę Kerr kojarzy z małżeństwem z Orlando Bloomem oraz ich synkiem – Flynnem Christopherem Blanchardem Copelandem Bloomem, który przyszedł na świat 7 stycznia 2011 roku. Para pobrała się 22 lipca 2010 roku, małżeństwo jednak nie trwało długo, w 2015 roku ogłosili separację, niedługo po tym, rozwiedli się. Obecnie Miranda spotyka się z dyrektorem generalnym Snapchata – Evanem Spiegelem.

Pisała dla Was: Angelika Rudzińska

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany