Pytanie: Czy kobieta po 40 nadal jest atrakcyjna, czy skazana na samotność? Czy to możliwe, żeby młodszy mężczyzna się w niej zakochał?


Piotr odpowiada: Moja Droga Czterdziestko! Kobieta po czterdziestce jest kwintesencją kobiecości.

Nie ma już w niej gówniary i zwariowanej dziewczyny gotowej na kolejne miłostki, natomiast jest spragniona szczerych uczuć, w pełni siebie świadoma i dojrzała kobieta. Mężczyźni, którzy już wiedzą kim są i ile są warci, poszukują właśnie takiej partnerki. Oczywiście fizyczność ma nadal duże znaczenie… Jesteśmy wzrokowcami.

Jest masa mężczyzn, poszukujących właśnie kobiet dojrzałych. Tylko taka kobieta potrafi stworzyć prawdziwy dom. Doświadczenia z poprzednich związków, z macierzyństwa czy po prostu życiowe doświadczenie daje im ogromną przewagę nad młodszymi dziewczynami. My też w pewnym momencie naszego życia szukamy stałości i prawdziwych uczuć. Chcemy mieć kochankę, przyjaciela i partnera w jednym. Chcemy mieć wspólne pragnienia, cele i tematy do rozmów.

To chyba w „Lalce” B. Prusa stary doktor mówił Wokulskiemu, że ostatnia miłość trwa do końca życia. Wokulski miał wtedy 43 lata, no a Prus był zdecydowanie mężczyzną… To daje do myślenia.

Faktem jest, że facet w okolicach czterdziestki przeżywa kryzys wieku średniego i aby udowodnić sobie swoją atrakcyjność i zaprzeczyć upływowi czasu, próbuje podrywać młodsze od siebie kobiety. Na szczęście nie trwa to długo i prędzej czy później kończy się. Wtedy właśnie zaczynają interesować go dojrzałe kobiety i chce zbudować trwały związek, można by rzec – dożywotni.

Czy młodszy facet może się w Tobie zakochać…? Oczywiście! Ja kochałem się w dwóch moich nauczycielkach!!! Ale czy mógłbym z nimi stworzyć dom i rodzinę? Nie sądzę.

Wszystko zależy od różnicy wieku i samego mężczyzny. Są tacy, którzy chcą się sprawdzić z dużo starszą kobietą i to wydaje się zjawiskiem nagminnym, wręcz regułą. Są też tacy, którym różnica wieku nie przeszkadza. Osobiście uważam, że jeśli różnica jest niewielka, np. kilka lat, to jest to dobre i związek może być trwały.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany