Set jetting, czyli turystyka filmowa z roku na rok staje się coraz popularniejsza.
Za granicą fani kina podróżują śladami „Władcy Pierścieni”, „Kodu da Vinci” czy serii
o Harry’m Potterze.

W Polsce najpopularniejszymi miejscami są Sandomierz (za sprawą „Ojca Mateusza”) oraz mała wieś Jeruzal, czyli fikcyjne Wilkowyje z serialu „Ranczo”. Jednak to nie jedyne filmowe lokalizacje, które powinien odwiedzić miłośnik kultowych polskich filmów i seriali. Poznaj 4 miasta, w których kręcono znane produkcje!

Jest wiele powodów, dla których wybieramy się na wakacje do odległych miast. Niektórzy lubią zwiedzać zabytki, inni liczą na ciekawe atrakcje i festiwale. Są też tacy, których fascynuje historia danego miejsca zamknięta w filmie, serialu lub książce. Wraz z siecią hoteli AccorHotels wybraliśmy 4 lokalizacje, gdzie kręcono kultowe polskie filmy. Można w ten sposób poznać miasto z zupełnie innej strony i spędzić nietypowy weekend.

Trójmiasto śladami polskich cinkciarzy

Pierwsza komedie w reżyserii Olafa Lubaszenki, czyli „Sztos”, a później również „Sztos 2”, na długo zapadły w pamięć miłośnikom polskiego kina lat 90. Film opowiada o losach dwóch cinkciarzy, czyli oszustów nielegalnie obracających walutami. Już sam tytuł produkcji mówi sam za siebie – „sztos” to w slangu cinkciarzy szybkie działanie lub oszustwo.

Jednak nie tylko kwestia scenariusza, reżysera i znanych aktorów zaważyła o sukcesie filmu „Sztos” – swoją rolę odegrała również sceneria, czyli Trójmiasto. Kultowy hotel Grand, czyli Sofitel Grand Sopot, dworzec oraz ulica Kordecka w Sopocie, ulica Orłowska w Gdyni – to tylko niektóre z miejsc uwiecznionych na nagraniach.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany