Żona Księcia Williama, Kate, doskonale wie jak ubierać się na specjalne okazje. Często widywana jest w strojach w odcieniach niebieskiego. Kolor ten wzbudza bowiem zaufanie.

Dowiedz się w jakim kolorze założyć ubranie, kiedy czeka Cię wystąpienie przed publicznością.

Charyzmatyczna kobieta? Odkryj ją w sobie!

Idziesz do sądu? Na zebranie zarządu? Dowiedz się, w jakie kolory ubierać się na wystąpienia publiczne.

Jeśli czeka Cię wystąpienie publiczne, zastanów się, co chcesz przekazać o sobie swoim wyglądem.

Życzliwość? Moc? Autorytet? Niewinność?

Psycholodzy społeczni zbadali w jaki sposób barwy oddziałują na ludzi. Warto zapoznać się z wynikami owych badań i wziąć je pod uwagę w trakcie przygotowań do wystąpienia publicznego.

Czerń świadczy o powadze, a osoby ubierające się na czarno postrzegane są jako te, które nie przyjmują odpowiedzi „nie”,

Biel to prawość i niewinność, stąd też np. oskarżeni w sądzie ubierają się zwykle na biało,

Czerwień – jest kolorem energii i pasji, jeśli zadbasz o czerwone elementy stroju, zapewne pobudzą one publiczność,

Niebieski – jest kolorem zaufania, im ciemniejszy niebieski, tym większym zaufaniem będziesz obdarzona,

Szarość – jest kolorem obojętnym, często stosowana w kręgach biznesowych,

Pomarańczowy i żółty – co prawda przyciągają wzrok, ale dość szybko męczą i rozpraszają uwagę, toteż nie są kolorami polecanym na wystąpienia publiczne.

Jeśli przygotowujesz się do wystąpienia publicznego, potrzebujesz poczuć się komfortowo. Będzie temu sprzyjało wygodne ubranie, które nie krępuje twoich ruchów. Zadbaj również o stabilne buty. Abyś mogła czuć się pewnie, nie dokładaj sobie trudu w zmaganie się z niewygodnym, krępującym strojem, będzie Cię to rozpraszało i obniży optymalny odbiór Twojej autoprezentacji.

Pamiętaj: Na wystąpienia publiczne należy się ubrać, a nie przebrać!

Mózg człowieka za priorytet stawia sobie monitorowanie bezpieczeństwa. Dotyczy to ewentualnej ucieczki przed drapieżnikami, jak i zachowania wyprostowanej pozycji. Jeśli część Twojej uwagi będzie jeszcze skupiona na kontrolowaniu oddechu, to dobrze skomponowany strój pozwoli Ci zaoszczędzić ją do przeprowadzenia udanego wystąpienia.

O Autorze

ROZWÓJ OSOBISTY

Coach i mówca motywacyjny. Felietonistka, autorka książki „Ta, która idzie”, współautorka książki "Skazane. Historie prawdziwe". Rozważa relacje międzyludzkie i ich wpływ na osiąganie celów. Kobieta uśmiechnięta i kochająca. Jej pasją jest wspieranie innych, poprzez pracę z nimi na drodze rozwoju osobistego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany