Wymagania życia codziennego nie zawsze pozwalają zająć się sobą i swoją twarzą. Również z wiekiem zmienia się stan skóry. W dojrzałym okresie staje się ona wiotka, mało elastyczna. Na jej powierzchni pojawia się coraz więcej zmarszczek, może stać się szara, pozbawiona blasku.

Nie martw się, jeśli pojawią się przebarwienia i rogowacenia posłoneczne. Twojej cerze służą domowe, jak również łagodne, pielęgnacyjne zabiegi kosmetyczne . Warto także poznać i rozważyć rozwiązania z zakresu kosmetologii estetycznej.

Zabiegi z tego zakresu dzielą się na inwazyjne i mało inwazyjne. Do mało inwazyjnych zaliczamy:

Mezoterapia igłowa

Za pomocą iniekcji w skórę podajemy koktajle bogate w witaminy, mikro i makroelementy, wyciągi roślinne, które zwiększają metabolizm komórek, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny – dwóch najważniejszych białek podporowych naszej skóry. Efektem jest poprawa mikrokrążenia, odżywienie i nawilżenie skóry.

Za pomocą iniekcji możemy również podać miejscowo tzw. wypełniacze tkankowe (kolagen, kwas hialuronowy, botox), które w szybki sposób będą niwelować zmarszczki, blizny, modelować kontury twarzy.

Mezoterapia mikroigłowa

Istotą zabiegu jest utworzenie w skórze mikronakłuć, których funkcją jest zapoczątkowanie szeregu procesów regeneracyjnych oraz zwiększenia przepuszczalności skóry dla składników aktywnych zawartych w przeznaczonych do tego celu kosmetykach. Mikrouszkodzenia, jakie powstają w trakcie tego zabiegu, zależą od długości zastosowanych igieł i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Najczęstsze efekty to wygładzenie zmarszczek, blizn, rozstępów oraz poprawa jędrności skóry. Zabiegi wykonywane są przy pomocy specjalnych rolek, na których znajdują się igły różnej długości.

Mikrodermabrazja 

Jest to mechaniczny zabieg kontrolowanego ścierania naskórka. Rozróżniamy: mikrodermabrazję korundową, gdzie czynnikiem złuszczającym są kryształy korundu wyrzucane pod ciśnieniem, mikrodermabrazję diamentową – czynnikiem złuszczającym są głowice diamentowe i podciśnienie, które zasysa skórę oraz oxybrazję – najłagodniejszą z metod złuszczania naskórka, w której stosuje się rozproszone krople soli fizjologicznej z udziałem ciśnienia i tlenu. Efekty, jakie możemy uzyskać po serii zabiegów, to: regeneracja skóry, odmłodzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień i ich likwidacja, spłycenie blizn potrądzikowych, zmniejszenie rozszerzonych porów, wzmocnienie mechanizmów obronnych skóry, spłycenie zmarszczek.

Peelingi chemiczne

Wykorzystywane są tutaj substancje złuszczające naskórek i głębsze warstwy skóry. W zabiegach wykorzystuje się kwasy: salicylowy, mlekowy, trójchlorooctowy. Efektem jest widoczne odmłodzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień, poprawa napięcia, spłycenie zmarszczek głębokich i likwidacja płytkich zmarszczek.

Wymienione tutaj zabiegi mogą być stosowane samodzielnie. Najlepsze jednak efekty daje umiejętne łączenie powyższych metod, które dają spektakularne efekty odmłodzenia skór dojrzałych.

O Autorze

Kobieta kochająca życie, naturę i ludzi. Ciągle poszukująca, zwłaszcza tego, co jeszcze można wyciągnąć z kuchennej szafki i położyć na twarz w celu upiększenia. Promotorka zdrowia. Twórczyni warsztatów „Uroda z kuchennej szafki – wykorzystanie naturalnych składników w pielęgnacji skóry” oraz „Piękna mama, zdrowe dziecko – czyli jak skutecznie i bezpiecznie upiększać się w ciąży”. Jest również autorką poradnika o tym samym tytule.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany