Wiosna, słońce, wysoka temperatura. To idealna pora na zrobienie porządku ze skórą, która po zimie jest w nie najlepszej kondycji: zazwyczaj szara, przesuszona, łuszcząca się.

Wpływa na to ma przede wszystkim: suche powietrze, syntetyczna odzież z dodatkiem poliestru, nagłe zmiany temperatury, brak odpowiedniego zabezpieczenia skóry przed mroźnym powietrzem .

Oto najtańszy i najprostszy sposób poprawy kondycji skóry, która (zwłaszcza po zimie) wymaga szczególnej troski.

Wyszczotkuj ciało!

Na powierzchni ciała zalegają martwe komórki naskórka, które produkuje Twoja skóra. Oprócz tego znajdują się tam również toksyny, które pochodzą bezpośrednio z otoczenia np. z kosmetyków oraz pożywienia. Bardzo prostym sposobem, aby przyspieszyć usuwanie toksyn z naszego organizmu jest… wyszczotkowanie ciała szczotką z naturalnym włosiem. 5-minutowy codzienny masaż potrafi zdziałać cuda!

Jeśli ten zabieg włączysz do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych, Twoje ciało odwdzięczy się w niedługim czasie miękkością i naturalnym blaskiem.

Jak to działa ?

Pamiętaj, szczotkujemy zawsze na sucho, zaczynając od stóp ruchem okrężnym posuwamy się w górę w stronę serca. Tę czynność należy wykonywać do momentu lekkiego zaróżowienia się skóry. Wówczas mamy pewność, że został pobudzony nasz układ krwionośny odpowiedzialny za odżywienie i dotlenienie organizmu – w praktyce oznacza to, że właśnie w tej chwili krew zaczyna szybciej krążyć w naczyniach transportując tlen i składniki odżywcze do komórek naszego ciała.

A to jeszcze nie wszystko – pobudzenie przemiany materii masażem, działa lipolitycznie, co oznacza podwyższenie temperatury w tkankach, które przyspiesza spalanie komórek tłuszczowych. W tym samym czasie układ limfatyczny zaczyna szybciej eliminować odpady przemiany materii, które są odpowiedzialne za powstanie m. in. cellulitu (potocznie nazywanego skórką pomarańczową).

Masaż szczotką działa od zewnątrz i od wewnątrz – jednym słowem naturalny detoks i peeling!

Dodatkową zaletą tego zabiegu jest to, że zapobiega wrastaniu włosów po depilacji.

Jak często?

Idealnie byłoby robić to codziennie rano po kąpieli i osuszeniu skóry. Potem możesz zastosować odpowiedni balsam do pielęgnacji ciała np. z zawartością minerałów z Morza Martwego.

Dobrze jest robić rano delikatny masaż, natomiast wieczorem przed snem skupić się na częściach ciała takich jak brzuch, biodra, uda i pośladki, traktując je intensywniej. Po „szczotkowaniu” stosuj mieszankę olejków o działaniu antycellulitowym .

O Autorze

Kobieta kochająca życie, naturę i ludzi. Ciągle poszukująca, zwłaszcza tego, co jeszcze można wyciągnąć z kuchennej szafki i położyć na twarz w celu upiększenia. Promotorka zdrowia. Twórczyni warsztatów „Uroda z kuchennej szafki – wykorzystanie naturalnych składników w pielęgnacji skóry” oraz „Piękna mama, zdrowe dziecko – czyli jak skutecznie i bezpiecznie upiększać się w ciąży”. Jest również autorką poradnika o tym samym tytule.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany