W Europie wiele kobiet narzeka na zmarszczki czy też tracące kolor włosy. Co zrobić, aby jak najdłużej zatrzymać blask?  Jak wykonać puder, który od lat jest sekretem piękna Japonek.

Nasiona ryżu zawierają żelazo, potas i witaminy z grupy B. Oprócz zastosowania w kuchni, Japonki stosują go również jako kosmetyk. Okazuje się, że skutecznie zatrzymuje wodę wewnątrz naskórka, a oprócz tego zwiększa produkcję kolagenu i pomaga w regeneracji. Poprawia też kondycję skóry i sprawia, że twarz wygląda na bardziej wypoczętą i zdrową.

Japonki doskonale wiedzą, że cynamon również ma pozytywny wpływ na cerę. Od dawna doceniany jest w kosmetyce. Oprócz charakterystycznego zapachu, cynamon ma właściwości ściągające i pobudza krążenie. Doskonale sprawdza się w walce ze zmianami trądzikowymi i tłustą skórą. Posiada kwas cynamonowy i aldehydy, które działają antybakteryjnie. Jednak z tym składnikiem należy uważać, ponieważ ludzka skóra uczulona jest na cynamon i jego nadmierna ilość może wywołać reakcję alergiczną.

Przepis na puder ryżowy:

  • mąka ryżowa ( lub jeśli nie posiadacie takiej mąki w domu, możecie zmielić ryż w młynku),
  • talk,
  • cynamon,
  • opakowanie na gotowy puder.

Sposób przygotowania jest bardzo prosty. Wystarczy wymieszać ze sobą wszystkie składniki. Proporcje zależą od  preferencji i ilości jaką chcemy uzyskać. Warto pamiętać, iż mąki ryżowej powinno być najwięcej, następnie talku i cynamonu. Po zmieszaniu wystarczy przesypać puder do wcześniej przygotowanego pojemnika.

Zaletą japońskiego pudru jest to, że przede wszystkim świetnie matuje! Wszystko dzięki mące, która działa jak gąbka w przypadku cery tłustej i mieszanej. Usuwa z twarzy cały łój.

Ten domowy kosmetyk jest również w stu procentach naturalny. Nie zapycha porów, jest lekki, a skóra może pod nim swobodnie oddychać. Warto też dodać, że jest dużo tańszy niż pudry znanych marek.

Zastrzeżenie! Puder nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży.

Pisała dla Was: Klaudia Sadownik

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany