Kobiecość… No właśnie. Widziałam Waszą akcję. Wychowałam się w bardzo kobiecej rodzinie. Od małego otoczona kobietami: mama, babcie, ciotki, siostry. Ojciec jeździł na tirach – wiecznie typ nieobecny. Brata nie miałam, wujków też jakby wywiało… Część odeszła od żon, część od całej rodziny. Był dziadek, ale jedyne, co pamiętam, to, że palił papierosy na werandzie. Nie zaznaczał swej obecności w inny sposób. I mimo tej masy kobiet, a może przez nią… czuje się totalnie NIEkobieca, niepodobająca się facetom. Może właśnie przez brak tego męskiego pierwiastka? Nie wiem jak rozmawiać z mężczyznami, jak być dla nich atrakcyjną… Co mogę zrobić?

Mag.

 

Droga Mag,

Czytam Twój list i przychodzi mi jedna myśl: „Zagubienie”.

Tak. Odnoszę wrażenie, że jesteś zagubiona pomiędzy swoim poczuciem kobiecości, a światem mężczyzn, którego nie miałaś jak opisujesz, okazji zbyt dobrze poznać.  Piszesz o tym, że nie wiesz jak rozmawiać z mężczyznami. Pytasz, jak być atrakcyjną dla nich.

Pierwsza sprawa wygląda tak:

To, że jesteś kobieca to nie ulega wątpliwości. Jesteś kobietą! Czym innym jest czuć swoją kobiecość. Aby poczuć kobiecość, na początku warto sobie zadać pytania:

Czym dla mnie jest kobiecość?

Jak ja ją definiuję?

Jaką kobietą chciałabym się stawać?

W odpowiedzi na te pytania może pomóc na początek znalezienie obrazu kobiety, która Ci imponuje. To może być kobieta z Twojej rodziny, jak również bohaterka książki czy filmu. Bliższa lub dalsza znajoma. Poszukaj odpowiedzi na pytanie, co Ci się w niej podoba. Niech stanie się Twoją inspiracją, byś mogła pracować nad swoim rozwojem w konkretnym kierunku. By dotrzeć do celu, najpierw należy wiedzieć, co nim jest. By odkryć swoją kobiecość, najpierw znajdź jej uosobienie, które będzie tak jak mówiłam, Twoją inspiracją.

Druga rzecz to poznanie świata mężczyzn:

 No cóż, mężczyzn możemy się nauczyć wyłącznie od mężczyzn. A więc:

Nie obawiaj się ich i nie naciskaj na to, by być dla nich atrakcyjną. Po prostu wchodź z nimi w znajomości. To mogą być relacje koleżeńskie, przyjacielskie, partnerskie.

Czytaj książki, artykuły, wywiady dotyczące relacji kobieta-mężczyzna. (Jak zapewne wiesz, mamy takie na naszej stronie.)

Dobrym pomysłem jest uczestniczenie w różnych formach grup, warsztatów rozwojowych poświęconych tej tematyce.

I najważniejsze! Każda kobieta może znaleźć odpowiedniego partnera dla siebie. Jest jeden warunek! Musi być sobą, by ten mężczyzna, jak już ją spotka, mógł ją rozpoznać 🙂

 

                                                              W imieniu redakcji,

Zosia Król

Swoje listy przesyłajcie na redakcja@tebaby.pl

Wybrane listy publikujemy, co niedzielę.

Odpowiadają nasi eksperci. 

 

 

Dołącz do akcji #ZalajkujKobiecość: https://www.facebook.com/events/186327138798958/

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany