Jaką Pierwszą Damą będzie Melania Trump? To pytanie zadają sobie nie tylko obywatele Stanów Zjednoczonych, ale wszyscy choć trochę zainteresowani polityką.

Ciekawe jest to, że sposób sprawowania funkcji Pierwszej Damy w Stanach Zjednoczonych, ma swoje odzwierciedlenie również w innych krajach, także w Polsce. Jolanta Kwaśniewska była często porównywana do Jackie Kennedy. Dlatego też warto się zastanowić i śledzić, jaką Pierwszą Damą będzie Melania Trump. Może ona stać się wzorem dla innych Pierwszych Dam.

Uroda to nie wszystko

Niewątpliwie Melanii Trump nie można odmówić pięknej urody. Od 16 roku życia pracowała jako modelka. Pozowała m.in. dla Vouge’a. Ze względu na karierę porzuciła studia. Urodziła się w Jugosławii, lecz w 1996 roku zamieszkała w Nowym Jorku. W 2006 roku otrzymała amerykańskie obywatelstwo. Nie jest to zwykła modelka, która rzuciła studia dla kariery w modelingu. Doskonale radziła sobie w biznesie. Miała swoją kolekcję biżuterii, wypuściła również na rynek swoje kosmetyki. Ponadto zna sześć języków: serbsko-chorwacki, angielski, francuski, włoski, niemiecki oraz ojczysty słoweński.

Donald Trump

Poznała go w 1998 roku podczas ,,Fashion Week’’ w klubie „Kit Kat Club”. Wówczas Donald Trump był w separacji ze swoją drugą żoną Marlą Maples. Melania i Donald wzięli ślub dopiero w 2005 roku, a w 2006 urodził im się syn Barron.

W tym roku Donald Trump został 45. Prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki, a Melania drugą w historii Pierwszą Damą, która urodziła się poza granicami USA. Pierwszą była Louisa Adams.

Pierwsza Dama – Melania Trump

W 1999 roku w wywiadzie dla ,,The New York Times” powiedziała, że jeśli kiedykolwiek miałaby zostać Pierwszą Damą, to przybrałaby bardzo tradycyjny wizerunek. Już podczas zaprzysiężenia jej męża na urząd prezydenta, widać było inspirację strojami Jackie Kennedy. Błękitny komplet wyróżniał się na tle przeciętnej sukienki Michelle Obamy. Melania stara się być opanowaną i tworzyć piękną otoczkę dla swojego męża. Trzeba jednak dodać, że Melania Trump wyznała czym chciałaby się zająć podczas 5-ciu lat kadencji swojego męża. W wywiadzie dla CNN poruszyła problem cyberprzemocy wśród dzieci. Ważne będzie dla niej również promowanie kultury w mediach społecznościowych.

Nie czas na prognozowanie, czy Melania Trump wniesie coś nowego do pełnienia funkcji Pierwszej Damy. Czas pokaże, czy jej pomysł na siebie się utrzyma i czy będzie w tym wiarygodna. Jest jednak nadzieja, że przy boku przedstawiciela Partii Republikańskiej, zachowa tradycyjny model sprawowania urzędu Pierwszej Damy.

Foto: wikimedia.org / Public Domain

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany