Zgrabna sylwetka, pięknie wyrzeźbione ciało, najlepiej bez widocznego cellulitu, odpowiednio zachowane proporcje, to częste marzenie wielu z nas.

Dlaczego?

Ponieważ lubimy wyglądać i czuć się dobrze we własnej skórze. Często robimy to nie tylko dla siebie. Jak podaje wiele źródeł z dziedziny psychologii, w oczach innych chcemy również wyglądać atrakcyjnie.

Michel de Montaigne twierdzi, że uroda, oraz zgrabna sylwetka otwiera drzwi, przyciąga ludzi, pomaga zdobyć partnera i ciekawą pracę. W związku z tym nasuwa mi się tylko jeden wniosek: dbanie o nasze ciało jest dobre i prowadzi do dobrego.

 

A zatem od czego zacząć aby osiągnąć upragnioną  figurę?

Najlepiej od konsultacji z fachowcami, którzy będą wiedzieli jak nas poprowadzić przez cały proces modelowania ciała. Dobór doświadczonych i kompetentnych osób jest kluczowy. Oddajemy swoje zdrowie w ich ręce. Na początek, warto się zastanowić, na czym nam najbardziej zależy. Brzuch, uda, talia?

Chirurg plastyczny, dietetyk, trener personalny, masażysta, kosmetolog, to drużyna fachowców, w ręce których możemy powierzyć nasze ciało. Musimy tylko wiedzieć, co chcemy osiągnąć.

 

Czy jeść mniej, czy więcej się ruszać, a może zrobić serię masaży odchudzających?

Z mojego doświadczenia prywatnego i zawodowego wynika, że połączenie przynajmniej dwóch dziedzin przynosi skuteczny i długotrwały efekt.

Dzięki odpowiednio dobranej diecie, najlepiej przez dietetyka, unikniemy nieświadomego popełnienia wielu błędów. Zdrowa, zbilansowana dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną może zdziałać cuda.

Aktywność fizyczna pozwoli nam spalić zbędne kalorie, pomoże wyrzeźbić sylwetkę i będzie utrzymywać nas w dobrej formie.

 

Czy wiecie o tym że, ruch oraz regularne treningi działają rewitalizująco na nasze komórki?

Aktywność ruchowa powoduje, że nasza skóra nabiera tzw. „blasku”. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, wraz z wydalanym podczas treningu potem, usuwamy z naszego organizmu toksyny. Nie wydalone na zewnątrz, często przybierają postać szpecących naszą cerę krost i wyprysków. Podczas wykonywania aktywności fizycznej, wzrasta poziom endorfin, tzw. hormonu szczęścia. Czujemy się wtedy lepiej, częściej się uśmiechamy, mamy większą pewność siebie.

 

W czym pomogą masaże?

Uzupełnieniem zabiegów modelujących nasze ciało będą masaże. Z całej gamy dobroczynnych masaży, najwłaściwszym będzie masaż bańką chińską. To chyba najskuteczniejsza a jednocześnie najpopularniejsza broń w walce z cellulitem i wiotką skórą np. taką po ciąży.

Warto wspomnieć także o takich zabiegach jak fale radiowe czy karboksyterapia. Te zabiegi, o ile nie ma przeciwwskazań do ich wykonania, przyczynią się do zagęszczenia naszej skóry czyli jej pojędrnienia i tym samym do zmniejszenia obwodu.

 

Tak więc ruch, dieta, masaże i/lub odpowiednie zabiegi kosmetyczne dają nam doskonale skondensowaną „terapię skojarzoną”, czyli taką, która łączy wiele dróg działania, by dojść do jednego celu. W tym przypadku do wymarzonej sylwetki . Sukces gwarantowany! Wystarczy zrobić pierwszy krok, reszta popłynie.

 

Do dzieła 😉

 

O Autorze

W branży kosmetologicznej pracuje od 15 lat. Wykształcenie zdobywała min. w Wyższej Szkole Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Właścicielka Salonu fryzjersko- kosmetycznego w Warszawie. Praca jest jej ogromną pasją. Jej mottem jest "Obsługuję klientkę tak, jak sama chciałabym być obsługiwana".

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany