– Mam 37 lat i złoszczę się, kiedy on traktuje mnie jak dziecko.

– Jak dziecko? Co to znaczy?

– Rozlicza moja wydatki. Nie konsultuje ze mną decyzji, które uważam, że powinniśmy podejmować razem. Przerywa rozmową, kiedy ja mam inne zdanie niż on i wychodzi.

– Co wtedy robisz?

– Jestem wściekła, ale tłumię to, bo jak zaczynam uwalniać swoją złość, to on nazywa mnie histeryczką, mówi, że jestem beznadziejna – nawet nie zapłakała. Jej szczęki zarysowały ostry wyraz twarzy.  Kostki na zaciśniętych pięściach pobladły. Oczy stały się wąskie, wzrok czujny. Gotowa do ataku, a jednocześnie jak odlana z betonu.

– Kim jesteś Alina?

-… Nie wiem, kim jestem? Wiem, że nie chcę, by on tak mnie traktował. Wiem, że chcę by pozwolił mi się złościć, a on mi nie pozwala…

– A Ty sobie pozwalasz?

-…

– Patrzę na Ciebie i widzę, jak wiele energii wkładasz w to, by nie pozwolić sobie na złość. Wstrzymujesz łzy, zaciskasz zęby i pięści, jednocześnie mówisz spokojnie, opowiadasz rytmicznym tonem, mimo, że gotuje się w Tobie jak w garnku na dużym ogniu. Kim jesteś? Co tak Cię złości?

– No nie jestem dziewczynką. Chcę, by on traktował mnie jak kobietę. Odpowiedzialną, równą jemu, mającą swoje emocje i wyrażającą je. Mającą swoich znajomych, dbającą o siebie. Chcę czuć się przy nim atrakcyjnie, kobieco, by on zabiegał o mnie a nie strofował jak dzieciaka.

– Brawo! Wiesz czego chcesz! Jeśli chcesz, by on widział w Tobie kobietę, atrakcyjną, wartą zabiegania o nią, odpowiedzialną, która jednocześnie ma nie tylko świadomość swoich emocji, ale wyraża je STAŃ SIĘ TAKĄ KOBIETĄ. Zrób wszystko, cokolwiek by to dla Ciebie nie miało być, by taką kobietą się stawać każdego dnia. I pielęgnuj to.  Mężczyzna będzie zabiegał o taką kobietę, która jest warta zabiegania. Będzie dbał o kobietę, która dba o siebie.

*

 

Alina zapisała się na zajęcia tańca. Postawiła sobie za cel stać się kobietą, godną zabiegania, starań, dbałości.

*

 

Popatrz na twarz człowieka, jak patrzy, co robi z dłońmi. Ludzie mówią o sobie miedzy słowami, między gestami. Ich ciało mówi.

 

O Autorze

ROZWÓJ OSOBISTY

Coach i mówca motywacyjny. Felietonistka, autorka książki „Ta, która idzie”, współautorka książki "Skazane. Historie prawdziwe". Rozważa relacje międzyludzkie i ich wpływ na osiąganie celów. Kobieta uśmiechnięta i kochająca. Jej pasją jest wspieranie innych, poprzez pracę z nimi na drodze rozwoju osobistego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany