Część II

Stoję na stanowisku, że istnieje ścisły związek między samooceną, a poczuciem własnej wartości. Posłużę się tutaj analogią handlu.

Dajmy na to, że jesteś sprzedawcą. Chcesz sprzedać pierścionek. Od czego zależała będzie cena, za jaką go oddasz nabywcy?

1. Zapewne najpierw go wycenisz.

2. Ażeby dokonać wyceny, należy najpierw ocenić przedmiot.

3. Ocenić, jaką wartość ma dla Ciebie ów pierścionek?

4. Dla nabywcy różnie. Zależnie od tego, co dla niego stanowi wartość? Czego on na ten moment potrzebuje, czym dysponuje.

STOP: Czy aby Twój pierścionek traci na wartości tylko dlatego, że na ten moment przychodzi klient, który potrzebuje naszyjnika? Czy Twój pierścionek jest mniej wartościowy tylko dlatego, że klienta, który się pojawił, nie stać na niego?

Oto związek między samooceną, a poczuciem własnej wartości.

Praca domowa:

Zadaj sobie pytanie i pozostań z nim: Ile razy robiłam coś wbrew sobie, np. pracowałam za pieniądze, które mnie nie satysfakcjonowały, byłam w relacji, która przysparzała mi cierpienia, zgadzałam się na robienie rzeczy, których w głębi serca nie chciałam, tylko dlatego, że zaniżyłam swoją wartość?!

Do zobaczenia i do poczytania za tydzień 🙂

O Autorze

ROZWÓJ OSOBISTY

Coach i mówca motywacyjny. Felietonistka, autorka książki „Ta, która idzie”, współautorka książki "Skazane. Historie prawdziwe". Rozważa relacje międzyludzkie i ich wpływ na osiąganie celów. Kobieta uśmiechnięta i kochająca. Jej pasją jest wspieranie innych, poprzez pracę z nimi na drodze rozwoju osobistego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany