Jeśli jesteś liderem swojego życia, przygotuj się na to, że czeka Cię niejedna bitwa. Bywa tak, że przychodzi liderowi przeprowadzić swoje przedsiębiorstwo przez wojnę. Bitwa, a tym bardziej cała wojna, to duży nakład energii.

Im dłuższa batalia, tym większe jej wydatkowanie. Im bardziej zajadły przeciwnik, tym większe jej wydatkowanie. Przy długotrwałych zmaganiach możesz w pewnym momencie odczuwać wycieńczenie, brak siły i mocy sprawczej.

Jeśli aktualnie prowadzisz jakąś bitwę lub wojnę, prawdopodobnie możesz odczuwać przemęczenie.

Co może być Twoją bitwą/wojną? To oczywiste: rozwód, sprawa w sądzie pracy, konflikt z koleżanką, z ukochanym, rodzicami i każda tego typu sytuacja. To może być również sprawa związana ze szkołą Twojego dziecka, lekarzem w przychodni i wiele innych.

*

Jeśli aktualnie jesteś w jednej z powyżej przytoczonych bądź podobnej sytuacji, bądź czujesz, że prawdopodobnie zbliża się taka sytuacja, to przygotuj się do niej:

Zawsze warto założyć dobrą intencję drugiej strony i próbować rozwiązać konflikt drogą pokojową. To mogą być MEDIACJE.

Jeśli dochodzisz do wniosku, że jest za późno na mediacje, zapewne właśnie weszłaś na drogę wojny.

Idąc na wojnę, pamiętaj o pozyskiwaniu wsparcia i sojuszników. Sporządź listę tych, na których możesz liczyć.

Pamiętaj, że strona przeciwna zapewne podobnie się przygotowuje.

Warto pamiętać, że wojna to ostateczność, ale bywa, że jest nieunikniona.

W tym czasie bardzo o siebie dbaj, bo bez przywódcy nawet najlepsza armia nie zwycięży. Znajdź sobie formy relaksu: malowanie, rzeźbienie, wyjście na masaż, relaksację, babski wieczór, czytanie gazety, spotkanie z coachem. Wszystko co służy Tobie, regeneracji Twoich sił i motywacji do dalszego działania.

Są chwile, że poczujesz słabość. Nie broń się przed nimi. Okaż słabość przy zaufanej osobie. Możesz płakać, krzyczeć, przeklinać.

Jeśli jest to możliwe, a prawdopodobnie tak, nie rozpoczynaj bitwy/wojny na innych frontach w tym samym czasie.

Każda wojna niesie za sobą ofiary.

Każda wojna na szczęście mija.

[alert type=blue ]

Zapamiętaj!

Ten kto przejdzie wojnę to WETERAN. Weteran wymaga REKONWALESCENCJI. Czasami wojna jest NIEUNIKNIONA.

[/alert]

Ta, która też przeżyła niejedną wojnę – Kasia Borowska

O Autorze

ROZWÓJ OSOBISTY

Coach i mówca motywacyjny. Felietonistka, autorka książki „Ta, która idzie”, współautorka książki "Skazane. Historie prawdziwe". Rozważa relacje międzyludzkie i ich wpływ na osiąganie celów. Kobieta uśmiechnięta i kochająca. Jej pasją jest wspieranie innych, poprzez pracę z nimi na drodze rozwoju osobistego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany