Na jednej z naszych lekcji, chyba tej mówiącej o wizji firmy, cytowałam m.in. Henry’ego Forda – amerykańskiego przemysłowca, założyciela Ford Motor Company. Człowieka, którego firma odniosła spektakularne sukcesy na skalę światową.

Dziś kolejny temat oparty na moich wieloletnich obserwacjach, licznych lekturach, pracy własnej i jej efektach. Tym razem o przekonaniach ograniczających. O pseudo prawdach, które w sposób nieświadomy przyjmujemy za prawdy absolutne. O pseudo prawdach, które zapisują się na naszym „twardym dysku” i zarządzają naszym życiem, niczym autopilot.

To, że są one tylko iluzją, Henry Ford wiedział doskonale i kwestionował je odważnie. Oto jedno z jego najbardziej znanych zdań:

Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Bóg tak chciał, ale dlatego, że twój ojciec wpoił ci, że tak musi być .

Można długo zastanawiać się kto i z jakich powodów (zapewne z ważnych) przekazał nam takie skrypty. Tyle tylko, że jest to potężny kawał roboty, którą warto wykonać w gabinecie coacha lub terapeuty. Do czego każdą z Was serdecznie zachęcam 🙂 Jednak dziś ważne dla mnie jest, byście spróbowały wykonać takie ćwiczenie :

Wypisz w krótkich zdaniach kilka absolutnych prawd o sobie, o życiu, które można porównać do szarych, ciężkich chmur. Oto te, które kiedyś wydawały mi się prawdą. Na szczęście kiedyś 🙂002

A teraz zamień na takie, które przynoszą lekkość i radość, jak różowe, delikatne obłoczki :

001

Na zakończenie jeszcze raz Henry Ford dla Ciebie, dla Was kochane Baby:

Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.

Praca domowa: Wytnij z papieru chmurki. Część z nich pokoloruj na szaro i napisz na nich przekonania ograniczające. Drugą część pokoloruj na delikatny róż. Na nich zapisz przekonania dokładnie odwrotne (podobnie jak na lekcji). Teraz podrzyj szare i spal, wyrzuć do śmieci, a różowe porozwieszaj w widocznych, ważnych miejscach dla Ciebie. I uśmiechnij się do swojego nowego życia PANI MENADŻER.

PS 1.Do wykonania pracy domowej możesz użyć papieru kolorowego.

PS 2.Literatura:

  • „ Szafa” – felieton z cyklu KOBIECA LOGIKA; Kasia Borowska czyli ja 🙂 (Znajdziesz tutaj).
  • „ Metoda dwupunktowa dla każdego”; Mircea Ighisan George

Grafika: Paulina Sut

O Autorze

ROZWÓJ OSOBISTY

Coach i mówca motywacyjny. Felietonistka, autorka książki „Ta, która idzie”, współautorka książki "Skazane. Historie prawdziwe". Rozważa relacje międzyludzkie i ich wpływ na osiąganie celów. Kobieta uśmiechnięta i kochająca. Jej pasją jest wspieranie innych, poprzez pracę z nimi na drodze rozwoju osobistego.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany