Złoto – szlachetny kruszec, który od zarania dziejów wzbudzał ogromne emocje, zwłaszcza pożądanie. Symbol bogactwa, władzy i prestiżu, które służyło i wciąż służy, jako uniwersalny środek płatniczy. Toczono o nie wojny, z jego pomocą zawierano ugody, było symbolem oddania i szacunku oraz… miłości.

Jest najbardziej rozpoznawalnym metalem na ziemi. Pierwsze wzmianki dotyczące wydobycia i przerobu złota sięgają już 4 tys. lat p.n.e. Temat złota przewija się również przez Stary Testament, gdzie jest symbolem pychy i bogactwa oraz budulcem Nowego Jeruzalem – miasta dla wybranych, gdzie domy i ulice zostały zbudowane ze szczerego złota. Spędzało sen z oczu alchemikom, którzy za wszelką cenę dążyli do otrzymania złota ze zwykłych metali.

Właściwości lecznicze

Stosowanie złota w pielęgnacji zdrowia i urody nie jest odkryciem naszych czasów, jednak współczesne technologie potwierdziły to, co wiedzieli starożytni i pozwoliło na zastosowanie ich w stworzeniu form złota, które potrafią pokonać barierę naskórkową i dotrzeć do skóry właściwej.

Ludzie od zarania dziejów intuicyjnie nadawali złotu właściwości lecznicze, wykorzystywali je, jako panaceum na wiele schorzeń i do pielęgnacji urody. W średniowieczu zalecano stosowanie preparatów ze złotem w trudno gojących się ranach, trądzie jak również w celu zapobiegania nadmiernej potliwości. 2500 lat p. n. e. w starożytnych Chinach i Japonii kobiety okładały twarz płatkami 24 karatowego złota, które miały za zadanie rozjaśnić cerę, zlikwidować przebarwienia i nadać skórze wyjątkowego blasku. Dodatkowo dodawano złoto do pudru z mączki ryżowej.

Podobno Kleopatra zakładała na noc na swoją twarz maskę przygotowaną z prawdziwego złota, co pozwoliło zachować jej młodość i urodę na długie lata.

W 1890 roku lecznicze właściwości złota zostały potwierdzone przez niemieckiego lekarza i bakteriologa Roberta Kocha – wykazał on, że cyjanek złota hamuje rozwój gruźlicy i ma dobroczynny wpływ na choroby o podłożu autoimmunologicznym (takie jak reumatoidalne zapalenie stawów i przewlekły wyprysk).

Jak działa złoto?

Działanie przeciwbakteryjne złota jest stawiane na pierwszym miejscu – zapewne każda z nas miała możliwość zastosowania babcinej metody na jęczmień, który pojawił się na powiece oka – najprostszy sposób to potarcie złotej obrączki o kawałek materiału w celu rozgrzania i przyłożenie jej do powieki – taki „zabieg” powodował zmniejszenie bólu i cudowne zmniejszenie się jęczmienia. Na rynku dostępne są preparaty z zawartością złota, najczęściej jest to złoto koloidalne, które dodawane jest do toników, kremów i maseczek regenerując skórę poprzez nawilżenie i zmniejszenie powstawania zmarszczek.

Złote nici – szkielet podporowy skóry

To, że złoto wykorzystujemy w kosmetykach jest oczywiste, ale zastosowanie złota w zabiegach liftingujących jest nowatorskim zabiegiem – polega on na wprowadzeniu pod skórę złota w postaci nici, których przekrój jest zbliżony do ludzkiego włosa i stworzeniu siatki stanowiącej podporę zwiotczałych mięśni.

Złoto jest aseptyczne, nie wchodzi w reakcje chemiczne i biologiczne, więc ryzyko wystąpienia alergii, odczynów zapalnych i odrzucenia złotych implantów w tym zabiegu jest minimalne. Po implantacji złotych nici zauważalny jest wzrost włókien kolagenowych i elastylowych oraz nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na poprawę koloru, jędrności i gęstości skóry. Efekt zabiegu utrzymuje się 6 do 8 lat.

W gabinecie kosmetycznym

W gabinecie kosmetycznym zabiegi z użyciem 24 karatowego złota są zabiegami ekskluzywnymi. Możecie spotkać się z 3 rodzajami maseczek aplikowanych podczas różnych zabiegów:

  1. Na skórę nakładane są płatki 24 karatowego złota, które w trakcie zabiegu są wmasowywane w skórę – cena takiego zabiegu waha się od 200 do 350 zł.
  2. W zabiegu użyta jest maseczka z kolagenu krystalicznego z drobinkami złota – tutaj działanie polega na okluzji (cena od 100 – 150 zł.).
  3. W zabiegu wykorzystuje się preparaty z zawartością koloidalnego złota, na zakończenie rozrobiona zostaje maska algowa z zawartością zmikronizowanego złota, efekt okluzji (cena zabiegu od 200 do 300 zł.).
  4. W trakcie zabiegu stosowane są preparaty z zmikronizowanym złotem, wykonywane jest złuszczanie naskórka, następnie złoto jest wprowadzane w głąb skóry za pomocą sonoforezy (cena od 300 do 500 zł.).

Efekty, jakie można uzyskać po serii takich zabiegów to: rozjaśnienie, zmniejszenie wielkości porów, wygładzenie, odtoksycznienie, poprawa jędrności i elastyczności skóry.

Więc ozłoćmy się bez oporów kochane Baby!

O Autorze

Kobieta kochająca życie, naturę i ludzi. Ciągle poszukująca, zwłaszcza tego, co jeszcze można wyciągnąć z kuchennej szafki i położyć na twarz w celu upiększenia. Promotorka zdrowia. Twórczyni warsztatów „Uroda z kuchennej szafki – wykorzystanie naturalnych składników w pielęgnacji skóry” oraz „Piękna mama, zdrowe dziecko – czyli jak skutecznie i bezpiecznie upiększać się w ciąży”. Jest również autorką poradnika o tym samym tytule.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany