Karnawał… cudowny i magiczny czas, w którym chcemy czuć się wyjątkowo i pięknie. W wirze przygotowań możemy się zatracić, bo wszyscy inni i wszystko inne jest ważniejsze od nas. Jest jednak jedna rzecz, o którą trzeba zadbać perfekcyjnie – nasze zdrowie.

Oczy – zwierciadło duszy

Ktoś kiedyś powiedział, że oczy są zwierciadłem duszy – prawda niepodważalna, jednak, jeżeli zmienilibyśmy trochę to powiedzenie, to brzmiałoby ono tak: oczy są oknem duszy, a rzęsy firankami. Tak, przychodzi taki czas, że decydujemy się upiększyć nasze oczy poprzez zagęszczanie i przedłużanie rzęs metodą 1: 1, 2D, 3D,4,5,6..D, czyli krótko mówiąc metodą objętościową. Ma to dodać naszym oczom zmysłowości i zalotności.

Idealne wykonanie potrafi odmłodzić spojrzenie nawet o kilka lat! Jest to wygodne, nie musimy tuszować takich rzęs i nie ryzykujemy, że w chwilach wzruszenia z naszych oczu popłyną czarne łzy, a my będziemy bardziej podobne do pandy niż pięknej kobiety, której oczy błyszczą jak tajemnicze gwiazdy na zimowym niebie lub diamenty (no chyba, że są to czarne diamenty).

Nie bój się pytać i sprawdzać – to TWOJE oczy!

Decydując się na taki zabieg wybierajmy osoby, które ukończyły szkolenie z zagęszczania i przedłużania rzęs i mają odpowiednie certyfikaty!

Prośmy o portfolio, w którym są zdjęcia rzęs przed aplikacją i po niej. Każda szanująca się stylistka rzęs powinna takowe mieć, a my unikniemy przykrych niespodzianek w postaci posklejanych rzęs.

Aplikacja rzęs wymaga od stylistki wprawnej ręki i doświadczenia. Pamiętajmy, że okolica oczu jest bardzo delikatna, a my będziemy leżeć na łóżku kosmetycznym około 1,5-2 godzin.

Pęsety do stylizacji rzęs są bardzo ostre, dlatego tak ważna jest, wręcz chirurgiczna precyzja! Pęsety powinny również być poddane bezwarunkowo dezynfekcji i sterylizacji!

Istotny jest również dobór odpowiednich rzęs syntetycznych, ich długości i grubości do naturalnych rzęs. Zbyt grube rzęsy syntetyczne będą obciążały nasze naturalne, zbyt cienkie znikną i w ogóle nie będzie ich widać.

Wszystkie produkty, które będą nakładane na rzęsy powinny być hipoalergiczne i mieć odpowiednie atesty.

Jeżeli będziemy miały jakiekolwiek wątpliwości, co do profesjonalizmu osoby wykonującej przedłużanie rzęs np. czystość stanowiska, czystość pęset i akcesoriów stosowanych w zabiegu, zrezygnujmy z niego. Oszczędzi nam to kłopotów w postaci zakażenia np. gronkowcem złocistym, wirusem opryszczki, jęczmieniem, wirusowym zapaleniem spojówek.

Zmora okulistów

Zmorą lekarzy okulistów w okresie karnawału są uszkodzone rogówki, spowodowane złą aplikacją pojedynczej rzęsy, która zaaplikowana niedokładnie i zbyt blisko powieki potrafi przeciąć właśnie rogówkę! Pamiętajmy, sztuczne rzęsy w większości są wykonane z syntetycznych materiałów i są ostre.

Zabezpieczenie dolnej powieki przed aplikacją rzęs też ma istotne znaczenie. Stylistka powinna zastosować profesjonalne, żelowe podkładki lub w ostateczności medyczny plaster włókninowy, który jest delikatny. Zdecydowanie odradzam stosowanie perforowanych plastikowych bezbarwnych taśm, które w ostatnim czasie pojawiły się na rynku. Zaaplikowane zbyt blisko linii wodnej, potrafią również uszkodzić rogówkę, po prostu przecinając ją jak nóż.

Jeśli zwrócimy uwagę na te wszystkie aspekty stylizacji rzęs, to zostaje nam tylko cieszyć się uwodzicielskim, a przede wszystkim zdrowym spojrzeniem, czego Wam i sobie życzę!

O Autorze

Kobieta kochająca życie, naturę i ludzi. Ciągle poszukująca, zwłaszcza tego, co jeszcze można wyciągnąć z kuchennej szafki i położyć na twarz w celu upiększenia. Promotorka zdrowia. Twórczyni warsztatów „Uroda z kuchennej szafki – wykorzystanie naturalnych składników w pielęgnacji skóry” oraz „Piękna mama, zdrowe dziecko – czyli jak skutecznie i bezpiecznie upiększać się w ciąży”. Jest również autorką poradnika o tym samym tytule.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany