O tym, że należy o siebie dbać, wie każda kobieta. Ale czy wie, JAK ODPOWIEDNIO o siebie dbać? Dziś ujawniamy najczęściej popełniane błędy Polek w codziennej pielęgnacji. Powiemy także, jak je naprawić, także czytajcie dalej!

Kosmetyki niedobrane do typu skóry

Ten błąd najczęściej popełniają posiadaczki cery tłustej oraz mieszanej. Stosowanie produktów wysuszających i matujących jeszcze BARDZIEJ ZWIĘKSZA produkcję sebum, co daje efekt przeciwny do pożądanego. Cera tłusta potrzebuje nawilżenia tak samo jak każda inna cera! Warto zaopatrzyć się w kremy o delikatnej, a nawet żelowej konsystencji, co sprawi, że skóra dostanie potrzebne nawilżenie, a jednocześnie nie będzie uczucia lepkości na twarzy.

Pominięcie etapu pielęgnacji

Kiedy ostatni raz używałaś serum albo toniku? Czy wiesz, jak istotne są te etapy w codziennej pielęgnacji? Poniżej przedstawiam odpowiednią kolejność czynności, które musisz wykonywać rano i/lub wieczorem.

  1. Płyn micelarny, płyn do demakijażu.
  2. Emulsja, żel do mycia twarzy (uwaga: dobry produkt to taki, po którego użyciu nie ma uczucia ściągnięcia na twarzy!)
  3. Tonik – przywraca naturalne pH skóry.
  4. Serum – źródło humektantów, czyli cząsteczek wiążących wodę w naskórku.
  5. Krem nawilżający/odżywczy.
  6. Olej – emolient, zapewnia ochronną powłokę dla cennych składników, które dostarczamy w poprzednich etapach.

Peeling enzymatyczny czy mechaniczny?

Peeling w zależności od potrzeb skóry powinien być wykonany 1/2 razy w tygodniu, ale ogromne znaczenie ma to, jaki peeling wybierzemy. Peeling mechaniczny (np. olej kokosowy i cukier/olej z awokado i zmielona kawa) nie sprawdzi się u osób z wrażliwą cerą, ponieważ drobne granulki mogą podrażnić delikatną skórę. Peeling enzymatyczny usuwa martwy naskórek i oczyszcza skórę, nadaje się dla wszystkich typów cer.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany