Gigi to amerykańska modelka, która pojawiła się na okładkach najważniejszych pism o modzie takich jak Vogue, Harpers Bazar czy Elle, królowa Instagrama oraz Snapchata, znana ze współpracy z największymi domami mody.

Jak wyglądał początek kariery Gigi zanim każdy zdążył poznać ją z okładek magazynów oraz bilbordów? Otóż wszystko zaczęło się, gdy miała zaledwie 2 lata…

Dwulatka w świecie mody

Prawdziwe imię Gigi Hadid brzmi Jelena Noura Hadid, a „Gigi” jest zdrobnieniem, które nadała jej matka – Yolanda Foster. Popularność nie była dla niej czymś trudnym do osiągnięcia, ponieważ wychowywała się w zamożnej i sławnej rodzinie. Już w wieku 2 lat została zauważona przez Paula Marcianę i wzięła udział w trzech kampaniach reklamowych zrealizowanych dla „Guess Kids”. Była to jedynie chwilowa przygoda z modą, ponieważ rodzice Gigi postanowili trzymać córkę z dala od show biznesu – przynajmniej na czas jej edukacji. Przerwa była dość długa. Modelka wróciła przed obiektyw dopiero w 2011 roku.

Duża i wpływowa rodzina

Gigi Hadid wywodzi się z jednej z najbardziej wpływowych rodzin w Stanach. Ojciec modelki – Mohamed Hadid, jest milionerem zajmującym się sprzedażą nieruchomości. Często również projektuje sprzedawane przez siebie obiekty. To on jest twórcą m.in. wyglądu luksusowych hoteli Ritz-Carlton.

Warto też wspomnieć, że Mohamed Hadid jest spokrewniony z Daherem Al Omerem – księciem Nazaretu. Mimo dużych wpływów ojca, Gigi swój sukces w modelingu w dużej mierze zawdzięcza matce Yolandzie Foster – Dunce, która podpisując kontrakt z agencją modelek „Ford Models” związała się z nią na najbliższe piętnaście lat. Obecnie zajmuje się ona projektowaniem wnętrz, a także jest jedną z głównych bohaterek reality show „The Real Housewives of Beverly Hills”. Sama Gigi wystąpiła w tym programie kilkukrotnie. Obecnie Yolanda jest żoną producenta muzycznego, Davida Fostera. Ze związku z Mohamedem Hadidem ma ona trójkę dzieci – Gigi, Bellę oraz Anwara. Gigi ma jeszcze dwie przyrodnie siostry ze strony ojca.

Modelka i królowa social mediów

Gigi w 2011 roku powróciła do swojej kariery w modelingu, którą wcześniej zaniedbywała ze względu na szkołę oraz wielkie zamiłowanie do sportu – była członkinią drużyny siatkarskiej, która wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich dla juniorów. Podczas swojego drugiego już debiutu, znów znalazła się pod opieką samego Marciany, tym razem w charakterze ambasadorki marki w 2012 roku. W 2013 roku podpisała kontrakt z agencją „IMG Models”, tą samą, do której należy również Anja Rubik, Candice Swanepoel czy Gisele Bundchen.

W tym samym roku zadebiutowała na wybiegu podczas nowojorskiego tygodnia mody na pokazach Desiqala i Jeremy’ego Scotta. Od tamtej pory modelka ma na swoim koncie same lukratywne kontrakty i współpracuje z najważniejszymi osobistościami w świecie mody. W amerykańskiej edycji Vogue’a wystąpiła aż cztery razy. Nie mówiąc już o kooperacji z Tommym Hilfigerem, dzięki której miała okazję zaprojektować ubrania dla luksusowej marki. Gigi obecnie znajduje się w rankingach „Top 50 Models” oraz „Top Sexiest Models” na portalu models.com. Niezaprzeczalnie jest ona jedną z najbardziej pożądanych osobowości współczesnego modelingu.

Pisała dla Was: Angelika Rudzińska

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany