Nie było prezentu, bo nie było seksu…

Pisze do Was kobieta samotna. Kobieta z rodziną, z przyjaciółmi, ale wciąż kobieta samotna.

Za chwilę święta. Czas magii, ciepła rodzinnego i… upokorzenia. Doznałam w swoim życiu wielu upokorzeń, ale to od mojego męża było najdotkliwsze.

Jesteśmy niezłym małżeństwem. Dogadujemy się w każdej kwestii, oprócz łóżkowej. Chyba się pod tym względem po prostu nie dobraliśmy. Nigdy nie było między nami chemii seksualnej. Przynajmniej ja jej nie czułam. Nie jest to może dla mnie „przykry obowiązek”, ale jednak obowiązek. Dla mnie sex mógłby nie istnieć. Widzę w nim sens, by mieć dzieci. A skoro już je mam, miłość fizyczna nie jest mi do niczego potrzebna.

Mój mąż, jak chyba większość mężczyzn, ma inne zdanie. Dla niego to rozładowanie napięcia, relaks i przyjemność. I dlatego wścieka się na mnie.

Zeszłej zimy apogeum jego wściekłości znalazło ujście właśnie w Święta. Od miesiąca nie byliśmy „w łóżku”. Pamiętam, że wtedy bardziej niż zawsze nie chciałam jego dotyku, zapachu jego oddechu, zapachu jego skóry, jego całego. Przez cały grudzień kochaliśmy się tylko raz przez 5 minut.

I tym sposobem, przy wigilijnym stole, przy dzieciach, przy moich rodzicach, kuzynostwie… zostałam ukarana.

Wszyscy dostali prezenty, a ja nie. Pamiętam, że wbiłam paznokcie w udo, by nie płakać, by tym bólem odwrócić uwagę mózgu od tego co się stało.

Mój synek spytał: „A dlaczego mama nie dostała prezentu?”. Mąż, bardzo wymownie na mnie patrząc odpowiedział: „Bo mama była niegrzeczna”.

Brzydzę się nim od tej pory jeszcze bardziej.

L.

 


Droga Czytelniczko,

To o czym piszesz jest bardzo smutne, lecz coś jest w tym niespójnego. Otóż z jednej strony piszesz o tym, że jesteście dosyć dobrym małżeństwem, z drugiej zaś mówisz, że Twój mąż nigdy Cię nie pociągał. Przychodzi mi na myśl pytanie, czy aby wchodząc w relację małżeńską, byłaś do niej gotowa i dojrzała jako kobieta – istota seksualna.

Dziś, kiedy są już dzieci, nie chcesz zbliżeń. Z tego powodu dochodzi między Tobą i Twoim mężem do konfliktów. To oczywiste. Bliskość seksualna jest niezwykle ważną sferą między małżonkami.

W takiej sytuacji koniecznie zadbaj o to, by porozmawiać z mężem o tym co dzieje się między Wami. Jeśli do tej pory nie poruszaliście takich tematów, może być to niezwykle trudna rozmowa. Wtedy warto udać się wspólnie do specjalisty. Takim specjalistą może być sex coach lub seksuolog.

Wysyłam Ci serdeczne pozdrowienia i życzę kolejnego kroku w kierunku rozwiązania tej delikatnej kwestii. Pierwszy krok już masz za sobą – napisałaś do nas!

PS Jeśli będzie taka potrzeba skontaktuj się z nami, a podamy Ci namiary na sprawdzonych specjalistów

Z wyrazami szacunku,

Redakcja tebaby.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany