Co jeszcze możemy przygotować ze zbóż i jak wykorzystać ich dobrodziejstwa w trosce o urodę?
Poniżej znajdziesz kilka przepisów, które warto wypróbować.
Kąpiel łagodząca podrażnienia skóry
1 szklanka płatków owsianych lub jęczmiennych – możesz wymieszać pół na pół z nasionami lnu.
Wsypać na duży kompres gazowy, zawiązać i zaparzyć gorącym mlekiem. Odcisnąć. Otrzymane mleczko wlać do wanny z ciepłą wodą; czas kąpieli około 30minut.
Kąpiel polecana jest przy skórze atopowej, skórze dziecięcej podrażnionej, suchej, łuszczącej się. Świetnie sprawdzi się po lecie, kiedy nasza skóra jest szara i przesuszona.
Maseczka regenerująca
2 łyżki gęstego jogurtu lub śmietany wymieszać z łyżeczką miodu i łyżką mąki owsianej. Nakładać bezpośrednio na skórę twarzy. Po 10-15 minutach zmyć ciepłym naparem np. z zielonej herbaty.
Lotion nawilżający
1 łyżkę siemienia lnianego zawiązać w kompres z gazy i zalać gorącą wodą (około ¾ szklanki). Po 15 minutach otrzymujemy lekko kleistą substancję, którą z powodzeniem możemy wcierać w pogrubiałą skórę na łokciach i kolanach, skórę twarzy, rąk, paznokcie i włosy.
Wspaniale wzmacnia i regeneruje! Stosuj, jako zamiennik syntetycznego jedwabiu do włosów, który zakleja łuski włosa.
Peeling do ciała
Kasza jaglana idealnie wpisuje się w tę rolę – jest okrągła, zawiera duże ilości krzemionki, która fantastycznie wzmacnia tkankę łączną, zapobiega powstawaniu rozstępów, pod warunkiem, że ją spożywasz :). Możesz wykorzystać ją, jako peeling, wcześniej lekko ugniatając ją w moździerzu. Wymieszana z miodem i greckim jogurtem wspaniale złuszczy większe powierzchnie Twojego ciała.
Kasza jęczmienna perłowa też się nie pogniewa, kiedy wykorzystasz ją w ten sposób. Najłagodniejszy peeling otrzymasz z kaszy manny (możesz ją zastosować nawet przy skórze naczyniowej i z trądzikiem różowatym).
Powodzenia!
Zostaw odpowiedź