Wierzby pospolite (Salix alba)

 

Energia drzewa: kobieca.

Żywioł: woda.

Zainteresowania: uzdrawianie, oczyszczanie, współczucie.

Rola: psycholog, pośrednik między światami, szamanka.

Specjalizacja uzdrawiania: wierzby należą do drzew oczyszczających i współczujących. Kontakt z promieniem informacyjnym Źródła, którym opiekują się wierzby pozwala poznać istotę porozumiewania się między światami. Rozszerzają zdolności poznawcze w komunikacji astralnej i eterycznej, aktywizują wyobraźnię. W językach starosłowiańskich rdzeń nazwy tych drzew pochodzi od słowa „wiedzieć”. Wspierają płodność.

 

Relacja z wierzbami jest polecana dla osób, które chciałyby być bardziej wrażliwe i uduchowione, poznać światy duchowe, mają potrzebę zgłębiania wiedzy naturalnej, ludowej.

Jako drzewa wody mają moc obniżania gorączki – gaszą nadmiar ognia w organizmach ludzkich. Kontakt z nimi nie jest polecany osobom z depresjami i schizofrenią.

 

WIERZBY MÓWIĄ:

 

Woda

 

Woda jest inteligentna i świadoma.

Woda to istoty żywe i świadome.

Pijecie wodę nieświadomie.

Pijcie wodę świadomie.

Są święte źródła – są to święte istoty.

Są złe źródła– są to złe, zatrute istoty.

Każda rzeka, każde źródło,

każde morze, każdy ocean

ma swoją świadomość, osobowość,

informację, którą niesie,

ma swoje energetyczne serce.

Pijąc wodę, kąpiąc się w wodzie,

wchodzicie w świadomość,

stajecie się częścią świadomości rzek, źródeł.

Dbajcie świadomie o czystość wody,

czystość rzek i źródeł,

by były wam życzliwe, bo to wzajemna relacja.

Osobowości wielkich rzek,

z których pijecie wodę

wpływają na świadomość

osobowości całych narodów.

Czysta, dobra woda

to czyste i dobre istoty

wokół zbiornika wodnego,

z którego piją wodę.

(mówiły nadwiślańskie stare wierzby przy Wyspach Zawadowskich)

 

 

O fizyce duchowości

„Świat Ziemi jest światem z wody, które zamieszkują iskry światła przychodzące ze Źródła istnienia. Byty istniejące tutaj są bardziej lub mniej materialne. Im bardziej materialne, tym mają więcej cząstek mineralnych.
Na poziomach chmur są skupiska istot światła, które istniejąc w grupach cząstek wody tworzą ze swych myśli i świadomości rodzaj „miast duchowych”. Miasta są różne, zależne od tego jakie są preferencje i osobowości, które je tworzą. Często istoty skupiają się w tych miastach na rozwoju swoich zainteresowań, wymianie informacji.
Uczą się w nich siebie nawzajem. Miasta te wyglądają jak prawdziwe ludzkie miasta z najdziwniejszych fantazji.
Tam zatrzymują się dusze, by odpocząć po istnieniu w wersji zawierającej cząstki mineralne.
Cząstki wody zanieczyszczone ciężkimi emocjami istot: smutkiem, bólem, żalem spadają z kroplami wody do Ziemi, by zaznać oczyszczenia w jej magnetycznej głębi.
Istoty, które zaznały przebudzenia i samoświadomości, nie muszą zatrzymywać się w miastach. Mogą lecieć dalej, tam gdzie chcą”.

Ludzie są naturalnym elementem przyrody i mają prawo w niej być. Nie mają jednak prawa do stawiania swojego ego ponad dobrem wszystkich innych istot. Np. drzewa lubią rowerzystów, a nie kierowców samochodów. Technologia szanująca inne istoty to technologia wspierająca rasę ludzką w harmonijnym rozwoju.

 

Dusze i świat pozamaterialny

Istniejecie, tak jak my, pomiędzy światami, ale w przeciwieństwie do nas nie wiecie o tym. Ludzie Ziemi zapomnieli o tym, kim są. Zapomnieli o swoich duszach, które są ponad nimi w jedności. Po opuszczeniu ciała fizycznego powinniście wracać do praduszy, by z innymi cząstkami duszy wymieniać doświadczenia i wracać na Ziemię lub w inne miejsca, wzmocnieni doświadczeniami całej swojej duszy. Jesteście, tak jak my, rodami dusz.

Dusze ludzkie, tak jak dusze drzew, istnieją poza światem materii w jedności. Jesteście pomieszani ze sobą tak, jak drzewa w mieszanym lesie. Mimo że wyglądają tak, jakby byli różnymi istotami, to są fragmentami jednej istoty. Tak jak wśród drzew są dusze dębów, dusze lip i dusze wierzb, tak samo wśród ludzi są dusze królewskie, dusze rzemieślnicze, dusze porządkujące, dusze zarządzające, dusze radości, dusze destrukcji. Wszystkie są sobie nawzajem potrzebne i wszystkie tworzą ekosystem wzajemnie kreujących się doświadczeń.

Wyobraźcie sobie, że każda wierzba, ma swoją matkę wszystkich wierzb w Kosmosie, i po pozostawieniu swojej fizycznej formy wraca do niej, by spotkać się wszystkimi cząstkami duszy w jednej matecznej. I matka wierzba, która zawsze jest wierzbą, wysyła swoje miriady dzieci w Kosmos, by doświadczały bycia wierzbą w miriadach wersji samej siebie. Tak samo każda dusza człowiecza ma miriady swoich wersji, które przemieszczają się po Kosmosie, zbierając doświadczenia i darząc Wszechświat swoimi umiejętnościami, swoją mocą, swoją wiedzą.

 

c.d. ROZMOWY Z DRZEWAMI część 1, przewodnik, część 2, WIEDA DRZEW i część 3 –LEKSYKON  SYLWOTERAPEUTY.

 

 

CO SĄDZICIE O TAKIM SPOJRZENIU NA ŚWIAT?

 

 


 

Weronika Dąbrowska

Nie jestem szamanką. Raczej mogę o sobie powiedzieć :Baba wiedźma czyli kobieta, która wie, a wiedzę mam popartą gruntownym kierunkowym  wykształceniem. Pogłębianie wiedzy to moja pasja. Ponieważ jednak mało mi było tej wiedzy w książkach, i na studiach, zaczęłam ją pogłębiać także w przestrzeniach alternatywnych. Z wykształcenia formalnego jestem architektką –urbanistką, praktykiem,  ze specjalizacją dodatkową w projektowaniu ogrodów. Nieformalnie, na poziomie pasji zgłębiam wiedzę o ludzkiej świadomości, kulturze i sztuce, a także wiedzę nieformalną o budowie i strukturze wszechświata. Prostota tej wiedzy mnie zadziwia i zachwyca. Robię eksperymentalne warsztaty z komunikacji z istotami z innych przestrzeni i wymiarów, podróże ponad i poza czasem. Mam w planie 34 książki na ten temat. Ostatnio powstały książki o komunikacji z Drzewami i światem roślin. Jest to prastara wiedza, którą miały jeszcze nasze prababki. Wiedza o terapeutycznej roli jaką dla ludzi ma świat roślin. Wiedza , która pozwalała naszym przodkiniom uzdrawiać  siebie i swoje rodziny, zanim zaistniała medycyna klasyczna czyli alopatyczna. Opowiem wam zatem o tym, jak korzystać z mocy Drzew, by żyć zdrowo i szczęśliwie.

 

Zajmuję się też malarstwem wizyjnym, które uruchamia w nas naturalną kreatywność, poprzez pozbycie się lęku przed własną twórczą mocą. Jest to narzędzie uruchamiające tę moc.

Kim są Drzewa? Drzewa są takimi samymi istotami jak my, tylko mają inne ciała fizyczne. Nie są antropomorficzne, nie mają ludzkich oczu w kształcie oczu i uszu w kształcie uszu, nie mają ust. Mają za to czułe wodne serca. Świadome i piękne. Mają dusze. Mają mózgi, które są splątanymi nićmi grzybni korzeniami, pod naszymi stopami. Mają oczy –odbierające barwne wibracje światła liście. Mają uszy- korę pofałdowaną jak małżowiny uszne ludzi.  Wychowują swoje dzieci, małe drzewiątka, kochają i opiekują się swoimi rodzinami. Są cywilizacją duchową występującą na płaszczyźnie fizycznej. W przeciwieństwie do ludzi nie kreują rzeczywistości. Mają za to moc obserwowania jej i komentowania. Połączone nicią światła, jak światłowodem z centrum Ziemi i Słońcem, przechowują w sobie prastarą wiedzę istot pradawnych.

Gdy nauczymy się z nimi rozmawiać, możemy wraz z nimi obserwować wszystko co dzieje się wokół nas, z góry, z boku i z wewnątrz, przed i poza czasem. Możemy poznawać przeszłość i przyszłość oraz kontaktować się z naszymi przodkami. Każdy gatunek Drzew ma trochę inne zainteresowania i pasje kolekcjonerskie, uzdrowicielskie. Dlatego opisuję dla was różne gatunki Drzew, wraz z ich zainteresowaniami i mocami uzdrawiania ludzi.

Metody na rozmowy z Drzewami opisałam w książce „Rozmowy z Drzewami”. Zapewniam, że jest to łatwe , proste i dostępne każdemu kto tego pragnie. Ta wiedza jest w nas, wystarczy ją sobie przypomnieć.

 

KONTAKT Z WERONIKĄ:  FB

GDZIE MOŻNA KUPIĆ KSIĄŻKĘ: LUBIMY CZYTAĆ

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany