Położony w południowo-wschodniej części Anglii Londyn jest trzecim, co do wielkości miastem Europy zaraz po Moskwie i Stambule. Jest największym centrum finansowym świata oraz jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej. Rocznie przyciąga około 30 milionów turystów. Co takiego ma do zaoferowania?

Wybierając się do Londynu, nie można pominąć jego najsłynniejszych obiektów, takich jak Tower of London, Big Ben, Katedra Świętego Pawła, Tower Bridge, London Eye czy Pałac Buckingham. Miasto oferuje ponadto piękne parki. Najsłynniejszy – Hyde Park znajduje się w samym centrum i jest świetnym miejscem na rodzinny piknik czy weekendowy wypoczynek. W zimie pojawia się tam Winter Wonderland, czyli ogromne wesołe miasteczko z niemieckimi kiełbaskami i mnóstwem stoisk oferujących świąteczne prezenty. Primrose Hill Park oferuje wspaniałe widoki. Można stamtąd zobaczyć panoramę Londynu. Warto wspomnieć również o Richmond Park, w którym spotkasz jelenie, sarny oraz dzikie zwierzęta.

W angielskiej stolicy znajduje się wiele ciekawych i jedynych w swoim rodzaju miejsc. Jeśli miałabyś ochotę na kolację z zapierającym dech w piersiach widokiem, udaj się do The Shard. Piętra 31-33 przeznaczone są na gastronomię, a pomieszczenia są w pełni przeszklone. Warto również odwiedzić Sky Garden, czyli połączenie różnorodnej roślinności, gastronomii i pięknych widoków. Można tam zarezerwować darmową wizytę.

W Londynie znajduje się wiele muzeów. Nie każdy wie, że wiele z nich można odwiedzić za darmo. Należą do nich np. Science Museum, Victoria&Albert Museum, British Museum, National Gallery czy Tate Modern.

Życie nocne w Londynie jest bardzo intensywne. Do klubu można iść nawet w poniedziałek, jednak wiele miejsc zamyka się o godzinie 2.00 lub 3.00. Dlatego jeśli masz ochotę na zabawę do rana, musisz liczyć się z tym, że trzeba będzie zmienić lokal. Jednak centrum Londynu tętni życiem. Co wieczór mnóstwo osób spotyka się na słynnym Piccadilly Circus czy Trafalgar Square, gdzie z daleka słychać boomboxy.

Pomimo deszczowej pogody z pewnością warto odwiedzić to słynne miasto!

Zdjęcia: Karolina Kowalik

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

O Autorze

Studentka uwielbiająca podróże – szczególnie zimą, kiedy w Polsce wszyscy pracują i marzną. Lubi próbować nowych rzeczy i podejmować spontaniczne decyzje. Żyje chwilą, nie tworzy zbyt wielu planów. Od dziecka miłośniczka gimnastyki sportowej.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany