Tego, czym jest torebka Obag nie trzeba tłumaczyć żadnej kobiecie. Za jej prosty krój i nietypowy materiał, z którego została wykonana, pokochały ją i znienawidziły zarazem miliony Polek.

Czy warto jednak zainwestować w produkt, budzący tyle kontrowersji? Zostań z nami, by przekonać się o plusach i minusach posiadania tego kultowego produktu.

Klasyka, prostota, wytrzymałość

Torebka Obag jest jednym z najbardziej klasycznych produktów na rynku, dzięki czemu będzie ona pasowała do większości naszych stylizacji. Możemy zabrać ją ze sobą zarówno na zakupy, jak i na wyjście ze znajomymi w sobotni wieczór. Jest ona wykonana z tworzywa EVA, które przypomina w wyglądzie gumę. Mimo niepozornej aparycji jest to materiał wodoodporny, lekki oraz bardzo wytrzymały.

Torebka nie ma tendencji do rysowania się, a tym bardziej do utraty swojego kształtu. Kolejną zaletą jest również jej wyprofilowanie, dzięki któremu bardzo zgrabnie dopasowuje się do naszej sylwetki oraz pojemność, która sprawia, że jest to model niezwykle praktyczny, idealny na co dzień. Dodatkowym plusem jest sposób czyszczenia torebki, którą wystarczy przetrzeć szmatką, by odzyskała swoją świetność.

Personalizacja

Jedną z głównych zalet torebki jest również możliwość jej całkowitej personalizacji. W ofercie bowiem mamy do wyboru aż cztery kształty: klasyczny Obag, mini Obag, Ochic oraz Obasket. Nie jest to jednak koniec wariacji, które przygotowała dla nas włoska firma Fullspot.

Do każdego powyżej przestawionego wariantu dobrać możemy dowolne uchwyty – od klasycznych sznurów, aż po ECO skóry oraz akcesoria w postaci torby wewnętrznej, opasek czy ozdobników. Nie mówiąc już o ogromnej gamie kolorystycznej, która pozwoli nam nie tylko na pozostanie w bezpiecznej sferze własnego komfortu, lecz także na wariacje w postaci wyboru nieco mniej standardowych barw np. żółtej czy czerwonej. Ogromna ilość elementów tej torebki sprawia, że w każdej chwili możemy zmienić jej wygląd, dlatego jest to idealny zakup na każdą porę roku.

 

reklama

Cena

Największym minusem torebki jest zdecydowanie jej dość wysoka cena. Kupno najtańszego klasycznego Obag’a to koszt wynoszący co najmniej 280 zł.

Personalizacja również wiąże się z dość dużymi pieniędzmi, ponieważ ceny samych uchwytów wahają się od ponad 70 do nawet 239 zł.

Podobnie prezentują się stawki reszty akcesoriów, na które wydać możemy nawet 300zł – wystarczy zdecydować się na opaskę „Eco lapin rex strisce bordeaux”, by pobić tę kwotę.

Mądrym krokiem jest zaopatrzenie się w torbę wewnętrzną. Nie zapominajmy, że samo body nie posiada samodzielnego zapięcia, a jego brak może uczynić z nas łatwy łup dla kieszonkowców. Cena takiego organizera to kolejne 99 zł, dlatego zakup Obag’a musi być rzeczą zaplanowaną, by przygotować się na niego finansowo.

Pojemność, czyli plus i minus

Mimo tego, że torebka jest dość dobrej jakości, nie należy do najwygodniejszych. Gdy zdecydujemy się na zakup uchwytów w formie sznurów musimy pamiętać, że mogą one nieco „wrzynać” nam się w ramię, gdy zdecydujemy się włożyć trochę więcej do środka.

Dodatkowo w przeciwieństwie do ramion np. z ECO skóry, sznury są dość podatne na zniszczenia. Podczas noszenia zbyt wielu rzeczy w torbie, trzeba uważać również na pokrętła, ponieważ torebka lubi się wtedy „rozpadać”. Jeśli zgubimy pokrętło… Nie dokupimy go oddzielnie. Ponadto organizer nie posiada, w swoim wnętrzu przegród, co może utrudnić nam znalezienie mniejszych rzeczy, takich jak szminka czy gumka do włosów.

Pisała dla Was: Angelika Rudzińska

3 komentarze

  1. chloe

    Jedyne co mnie odstrasza w niej to cena i to, że akcesoria trzeba dokupić oddzielnie.

    Poza tym – jestem w niej zakochana! <3

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany