Rachel Weisz to nie tylko – obok Rachel McAdams – odtwórczyni głównej roli w Nieposłusznych, ale również producentka filmu. Kiedy Weisz odkryła obsypaną nagrodami książkę Naomi AldermanNieposłuszeństwo, razem z Fridą Torresblanco, z którą działa pod szyldem firmy producenckiej Braven Films, natychmiast podjęły decyzję o jej adaptacji.

„Szukałam materiału, który mogłabym wyprodukować i w nim zagrać, a Nieposłuszne to niesamowita historia z dwiema świetnymi głównymi bohaterkami” – przyznaje aktorka i producentka. „Ale to, co tak naprawdę przyciągnęło moją uwagę, to wątek grzechu i wykroczenia we współczesnym świecie zachodnim, w którym tematy tabu już praktycznie nie istnieją. Słowo nieposłuszeństwo znaczy dziś naprawdę niewiele, chyba że trafi na odpowiedni kontekst, w którym odnajduje dawną wagę: taki, jak mała, ortodoksyjna wspólnota żydowska w północnym Londynie. Jednocześnie to uniwersalna historia o zderzeniu konserwatyzmu z pragnieniem wolności, do której każdy może się odnieść”. Frida dodaje zaś: „Już na początku ustaliłyśmy z Rachel, że nasza kreatywna współpraca ma skupiać się na opowiadaniu historii o kobietach, które są silne, zdeterminowane, podejmują decyzje, a nie występują w historii tylko po to, żeby wspierać męskich bohaterów”.

Weisz zaproponowała reżyserię filmu Sebastiánowi Lelio, twórcy uwielbianej przez nią Glorii, w tym roku nagrodzonemu Oscarem za Fantastyczną kobietę, który ku jej radości od razu zgodził się na udział w projekcie.

Rachel Weisz ma na koncie Oscara oraz Złoty Glob za rolę w Wiernym ogrodniku Fernando Meirellesa, zagrała również u Paolo Sorrentino w Młodości oraz w filmie Lobster Yorgosa Lanthimosa. Prywatnie jest partnerką filmowego Jamesa Bonda – Daniela Craiga. Para obecnie spodziewa się dziecka.

 

Nieposłuszne to przejmująca i pełna napięcia opowieść o zakazanej miłości.

Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.

polski zwiastun

Nieposłuszne w kinach od 3 sierpnia!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany