Najnowsza aukcja portretów znanych postaci ze świata kultury i sztuki autorstwa Macieja Plewińskiego. Licytacja prac odbędzie się 17 listopada na portalu Auxioner.com i potrwa do 1 grudnia. Edward Dwurnik, Magdalena Abakanowicz, Marian Dziędziel, Gabriela Kownacka, Józef Czapski to tylko część znanych i cenionych nazwisk, które znalazły się  w katalogu aukcji. Pod młotek pójdzie również portret Zbigniewa Presinera, Sławomira Mrożka czy Pawła Kaczmarczyka.
Maciej Plewiński, Magdalena Abakanowicz, 2008, 28,8 x 37,6 cm

Obrazy powstałe w ostatnich kilkunastu latach są częścią cyklu Notatki z podróży w czasie kontynuowanego od wielu lat, w którym Maciej Plewiński manifestuje swój światopogląd. Postacie ujęte przez fotografa są autentyczne ‒ zdają się być zatopione w swoim świecie. Nowatorskie kadry nieustannie działają na widza, a ich siła wyrazu, nie słabnie mimo upływającego czasu. Można w nich dostrzec niezawodne oko fotoreportera. Zdjęcia Plewińskiego przemawiają bezpretensjonalną szczerością i autentycznością głęboko chowanych emocji, ukazując ogromną wrażliwość i oryginalność.

Aukcja fotografii Macieja Plewińskiego z cyklu: Portrety, platforma aukcyjna Auxioner.com, https://www.auxioner.com/

 

Maciej Plewiński, Sławomir Mrożek, 2010, 26,6 x 40 cm

 

MACIEJ PLEWIŃSKI

Maciej Plewiński, urodził się 10 kwietnia 1955 roku w Krakowie. Członek ZPAF od 26 listopada 1996 roku. Absolwent PLSP w Krakowie (uczeń Stanisława Rodzińskiego) i Wydziału Grafiki krakowskiej ASP (dyplom u prof. Andrzeja Pietscha i prof. Zbigniewa Łagockiego w 1980).

W 1982 zaczyna eksperymenty z techniką heliograwiury (fotograwiury), która staje się jego specjalnością w latach 1982-92. W roku 1985 wyjeżdża przez Niemcy, gdzie odbywa stypendium w Fachhochschule w Munster fundowane przez Wolfganga Troschke, do USA. W latach 1985 -1986 asystent Ryszarda Horowitza w Nowym Jorku.

Od 1988 pracuje w Krakowie jako niezależny grafik i fotograf.

Uzyskał liczne nagrody i wyróżnienia m. in.: 1984 – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Grafikę w Łodzi i I nagroda w Przeglądzie Grafiki Młodych w Krakowie, 1989 – wyróżnienie na Festiwalu Grafiki Krajów Europy wschodniej w Menton, Francja.

 

Maciej Plewiński, Tomasz Stańko 2004, 26,6 x 40 cm

AUXIONER.COM

Auxioner.com to nowoczesna platforma aukcyjna oferująca wiele możliwości zarówno dla Wystawców jak i Użytkowników. Użytkownikom umożliwia uczestniczenie w wyjątkowych aukcjach na żywo z dowolnej części świata. Wystawcom zaś oferuje przestrzeń do prezentacji swojej oferty szerokiemu spektrum potencjalnych klientów. Auxioner.com daje również możliwość pozyskania dzieł do aukcji oraz prezentacji i wyceny prywatnych kolekcji. Portal oferuje szereg różnych funkcjonalności ułatwiających znalezienie najbardziej wartościowych i poszukiwanych przedmiotów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany