Jesteśmy, kim jesteśmy, i mamy zaskakująco mało do powiedzenia w tej kwestii. Jeśli to zaakceptujesz, reszta pójdzie z górki.

Sarah Addison Allen

 

Czym jest samoakceptacja i dlaczego jest taka ważna?

To nic innego jak pogodzenie się ze swoimi niedoskonałościami. W sztuce samoakceptacji nie chodzi o bezgraniczne pokochanie siebie, lecz uświadomienie sobie własnych wad i nauczenie się życia z nimi. Akceptowanie siebie znacznie poprawia życie społeczne, stajemy się bardziej otwarci, towarzyscy i pewni siebie.

Jak zaakceptować siebie?

  1. Myśl o sobie z szacunkiem

Powtarzaj sobie, że nie musisz być ideałem. Nie krytykuj się za brak efektów. Chwal się za podejmowane działania. Nie porównuj się z innymi. Naucz się przyjmować komplementy. Cały czas miej świadomość, że jesteś dobra. Staraj się żyć w zgodzie ze sobą.

 

  1. Nie przejmuj się krytyką innych

Twoje wady nie sprawiają, że jesteś dziwna, ale wyjątkowa. Nie każdy musi Cię lubić, dlatego nie ma powodów do przejmowania się każdym złym słowem na swój temat. Jeżeli komuś się coś w Tobie nie podoba, nie oznacza to, że nie znajdzie się osoba, która Cię właśnie za tę rzecz polubi, a już na pewno nie świadczy o tym, że sama masz się za to nie lubić.

 

  1. Otaczaj się dobrymi ludźmi

Spędzaj czas z ludźmi, którzy lubią Cię taką, jaka jesteś. Towarzystwo, w którym jesteśmy akceptowani, pomaga nam akceptować siebie samych.

 

PAMIĘTAJ!

Nikt nie jest idealny. Każdy z nas ma jakieś wady. Jeśli nie możemy ich zmienić, musimy je zaakceptować.

O Autorze

Spontaniczna, wygadana i wszędzie jej pełno. Łatwo nawiązuje znajomości. Kocha przebywać wśród ludzi, których zaraża pozytywna energią. Interesuje się psychologią, stosunkami międzyludzkimi i sztuką. Chce zwiedzać świat i poznawać nowe kultury, nie tylko przez telewizję i Internet.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany