Szczytuje wszędzie i przy niemalże każdej okazji! Mimo, że boryka się z tym całe lata próbuje prowadzić normalny tryb życia. Bohaterka filmu dokumentalnego „300 Orgazmów na dobę”, Michelle Thompson męczy się z niezwykle rzadko diagnozowaną chorobą.

Zespół uporczywego pobudzenia genitaliów
Czyli PGAD, które jest odczuciem natrętnego i niepożądanego pobudzenia okolic narządów płciowych, pojawiające się mimo braku seksualnego zainteresowania czy podniecenia.
Michelle zaczęła przeżywać już orgazmy od 4 roku życia. Nie wiedziała, co to znaczy, kiedy była dzieckiem, potrzeba stymulacji była dla niej po prostu silniejsza. Wychowała się w katolickiej rodzinie, co przyczyniło się do wywołania u niej jeszcze większego poczucia winy z tego powodu.

Susząc włosy dochodzi 10 razy
Wszystko, co dla nas jest prawie, że niezauważalne, niesłyszalne dla niej jest kolejnym źródłem bodźców. Pobudzają ją wibracje i w różnej częstotliwości odgłosy. Nie jest ona w stanie obojętnie włączyć suszarkę, zagotować wodę czy nawet odkurzyć mieszkania – każdy intensywny ruch wzmaga w niej narastające podniecenie. Nie brzmi to jak coś, za co wiele kobiet chciałoby się z nią zamienić miejscami? Jednakże jest to tylko pozorna przyjemność.
Codzienne zajęcia, jakie zostały wymienione to nie największy problem. Wyobraźcie sobie wizytę u dentysty z tą chorobą.
„Nawet, gdy orgazm ustaje jestem bez przerwy pobudzona” – wspomina Michelle w filmie, musiała nauczyć się nad sobą panować by móc jakoś funkcjonować, lata praktyki pozwoliły jej ukrywać szczytowanie, które zdarza się niejednokrotnie również podczas prowadzenia samochodu…

I jak tu się kochać?
Warto zaznaczyć, że Michelle nigdy nie powiedziała swoim znajomym, rodzinie o schorzeniu. Dowiedzieli się z prasy, kiedy to Michelle zaczęła szukać pomocy. Pracę również trudno jej znaleźć, bycie nieustannie w podnieconym stanie dostatecznie ją ogranicza i onieśmiela. Jednak problemy łóżkowe wyglądają nieco inaczej – tutaj wcale od rozkoszy nie ucieka jak przez resztę dnia. Mimo cierpienia jest ona wymagającą kochanką, dużą uwagę skupia na grze wstępnej. Podczas seksu, szczytuje nieprzerwanie, ale pomimo przyjemności dla obojga partnerów, mężczyźni po prostu nagle się boją.
„To ciężka harówa…” – mówi były chłopak, któremu w końcu zaczął przeszkadzać jej nieposkromiony temperament. Niezależnie od tego, Michelle pragnie partnera, ponieważ same orgazmy są dla niej nieporównywalne z doznaniami przy boku mężczyzny.

Jakie są przyczyny?
Osobą, która pierwsza nazwała i opisała zdiagnozowany przypadek choroby w 2001 roku była seksuolog dr Sandra Lelibum. Natomiast do tej pory nie udało się ustalić faktycznej przyczyny owej przypadłości. W większości przypadków wraz ze stwierdzeniem występowania PGAD zauważa się nadwrażliwy pęcherz moczowy lub zespół niespokojnych nóg. Głównie pojawiają się również czynniki psychologiczne związane z zaburzeniami depresyjnymi czy stanami lękowymi. Leczenie PGAD opiera się głównie na metodach farmakologicznych, psychoterapii oraz metodach inwazyjnych, aczkolwiek nie znając prawdziwej przyczyny tak naprawdę nie wiadomo jak pomóc osobom cierpiącym na tę przypadłość.

Michelle skusiła się na pomoc terapeuty behawiorysty, który przepracował z nią problem leżący w dzieciństwie – sama jest przekonana, że to właśnie w tym punkcie jej życia wzbudziło się w niej postrzeganie choroby, jako grzechu. Nie pomogło to w zwalczeniu niekończących się orgazmów, ale twierdzi, że patrzy na swoje dziecięce lata zupełnie przez inny pryzmat i to jej daje ogromną podporę w dalszym życiu z PGAD.

Dolegliwość Michelle jest niespotykana, ale też nieodosobniona, nam pozostaje jedynie szczerze się cieszyć z przeżywania rozkoszy wtedy, kiedy naprawdę mamy na to ochotę.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany