Dzisiaj występ. Występ Drag queen! Przebieramy i odmalowujemy ich czar! Są w końcu homo czy hetero? Kto by pomyślał, by chłop babę udawał i to na scenie! To jakiś nienormalny „trans-coś-tam”.

Dobra, wysypujemy ten worek z wrzuconymi określeniami orientacji seksualnej i zobaczmy co zostało z czym zmieszane.

Homoseksualizm – pociąg seksualny lub romantyczny do osobnika tej samej płci.

 

Transwestytyzm – upodobnianie się do płci przeciwnej poprzez ubiór i zachowanie w celu osiągnięcia satysfakcji emocjonalnej lub seksualnej.

 

NIE MYLIĆ z transseksualizmem, który jest zaburzeniem identyfikacji płciowej. W nim zauważana jest niezgodność między psychicznym odczuciem płci, a biologiczną budową ciała. Osoba transseksualna czuje dyskomfort w swoim własnym ciele pragnąc stać się płcią przeciwną niż jest.

Drag queen – osoba sceniczna, w większości płci męskiej, która wciela się w karykaturalną postać kobiety. Towarzyszy temu pełny makijaż oraz przepełniony kolorami ubiór.

Istnieje też przeciwieństwo, Drag king, czyli kobiety odgrywające postacie męskie.

 

Po co drag queen jest drag queen?

 

Występ takich osób polega na parodii, dlatego za cel przebrania obierają osoby znane. Przypuśćmy, Drag queen satyrycznie przedstawiająca Britney Spears, ma na celu zapewnić widowni dobrą zabawę, a nie zaspokoić seksualnie kogokolwiek swoim przedstawieniem. Ci aktorzy, bo śmiało można ich tak nazwać, po prostu grają swoją role będące przeciwnej płci. Nie ma to żadnego powiązania z ich orientacją seksualną.

 

Pamiętacie hity Werki Serdiuczka oraz Conchity Wurst w konkursach piosenek na festiwalu Eurowizji? Obie te postacie to właśnie Drag queen. Nie są one transseksualne ani nie muszą być homoseksualne, by grać obrane przez siebie płcie.

 

„Nigdy nie udawałem, że jestem kobietą. Ile widzieliście kobiet, noszących siedemnastocentymetrowe obcasy, półtorametrowe peruki i obcisłe sukienki? Nie ubieram się jak kobieta, ubieram się jak drag queen!” –wypowiedział się RuPaul

 

 

Czy homo oznacza trans? Nie.

Czy trans oznacza homo? Nie.

Czy drag queen oznacza homo? Nie.

Czy drag queen oznacza trans? Nie.

 

 

Samo wyjaśnienie wyżej już wymienionych pojęć rozświetla spojrzenie na drag queen i ich porównywania z nieadekwatnymi określeniami.

Drag queen nie musi być osobą transseksualną. Drag queen chodzi w szpilkach po estradzie, a nie w domu. Nie musi również być homoseksualna. Odgrywając rolę Britney wcale nie jest gejem.

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany