W baśni Jaś i Małgosia ojciec traci dzieci a potem żonę z powodu niezadowolenia kobiety. Czy jednak na pewno? Kobieta była niezadowolona, ale ojciec nie potrafił jej się przeciwstawić. Porzucił najpierw dzieci, potem sam został porzucony przez kobietę.

Jak sprawić, aby mężczyzna miał siłę? I był silnym ojcem? Istnieje recepta wypróbowana przez pokolenia mężczyzn. Składa się z siedmiu zaleceń.

1. Napraw relacje z ojcem

Aby cieszyć się życiem i być szczęśliwym, mężczyzna potrzebuje zrozumieć swojego ojca, wybaczyć mu to, co jest do wybaczenia i zacząć go szanować za to, za co szanować można.

2. Odkrywanie własnej seksualności

Poznanie i zaakceptowanie własnego ciała oraz traktowanie seksu jako wyraz relacji łączącej z kobietą, a nie tylko fizycznego zaspokojenia sprawia, że mężczyzna odkrywa i uczy się własnej seksualności. Wtedy odczuwa pełnię satysfakcji, jaką daje seks.

3. Traktowanie partnerki na równych prawach

Mężczyzna – tyran, mężczyzna, który nie liczy się z kobietą i nie szanuje jej, nie utrzyma związku. Wielu mężczyzn wciąż potrzebuje uczyć się traktować kobietę jak równorzędnego, ale odrębnego od siebie partnera.

4. Zaangażowanie w wychowanie dzieci

Do wychowania dzieci potrzebni są na równi oboje rodzice. Ojciec ma im wiele do przekazania. I wiele traci, zwalniając się z pełnienia tej roli.

5. Nawiązywanie prawdziwej przyjaźni z innymi mężczyznami

Prawdziwa przyjaźń między mężczyznami dodaje im energii. Męscy przyjaciele dają sobie nawzajem wsparcie, pomoc i… luz.

6. Praca z sercem

Praca to nie tylko zarabianie pieniędzy. Praca to także wiara w to, co się robi. Jeśli mężczyzna wykonuje pracę, w którą nie wierzy, prędzej czy później stanie się ona dla niego ciężarem nie do udźwignięcia i źródłem frustracji.

7. Uwolnienie

Odnalezienie duchowego oparcia dla własnej męskości sprawia, że mężczyzna przestaje odczuwać strach, przestaje być zagubiony i zależny od innych. To źródło prawdziwej, wewnętrznej siły.

Mężczyzna świadomy siebie, szanujący partnerkę, delikatny i czuły w łóżku, zaangażowany w wychowanie swoich dzieci, będący w dobrych relacjach z mężczyznami, pracujący z przyjemnością i zaangażowaniem. O takim partnerze marzy pewnie większość kobiet. Dla wielu mężczyzna to także atrakcyjny wzór. A jak to się ma do ojcostwa? O tym już następnym razem…

Wszystkim, którzy chcą wiedzieć, jak mężczyzna może rozwinąć swoją męskość, polecamy: Steve Biddulph, Męskość.

O Autorze

WYCHOWANIE

Pedagog z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem, pracująca z dziećmi w wieku od przedszkolaka po gimnazjalistę. Trener kompetencji rodzicielskich. Racjonalna i logiczna. Marzycielka (ciekawe połączenie, pozorna sprzeczność ale możliwa, jest wszak kobietą). Niepoprawna optymistka i matka dzieciom (dorosłym). Kobieta pracująca, miłośniczka slowlife, pływania, czytania książek, oglądania filmów z Azji. Podróżniczka - póki co, tylko palcem po mapie bo wszystko przede nią w drugiej połowie życia!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany